McLaren bude v Malajsii pod tlakem, Red Bullu se tam daří

March 22nd 2012

Vozy McLaren se na úvod mistrovství světa vozů formule 1 zaskvěly při Velké ceně Austrálie, okruh v Malajsii by však měl spíše sedět monopostům Red Bull.Alespoň v to věří před víkendovým druhým závodem letošního seriálu šéf týmu s býkem ve znaku Christian Horner. A obhájce titulu Sebastian Vettel z Německa by tak podle všeho měl být hlavním favoritem. V Malajsii útočí na třetí triumf za sebou.

Red Bullu se v testování před sezónou nedařilo, mechanici měli problémy s nastavením auta. Úvodní závod roku ale po druhém místě Vettela a čtvrtém Australana Marka Webbera ukázal, že není tak zle. A v Malajsii je velmi rychlý okruh, který by jim měl vyhovovat.

“Víme z testování, že mclareny letos budou velmi rychlé, ale Malajsie je velmi rozdílný okruh než v Austrálii a já myslím, že se situace otočí,” věřil Horner. “V Austrálie je to samá zatáčka, tady se uvidí, jak jsou mclareny doopravdy rychlé,” řekl.

V Austrálii vyhrál jasně Brit Jenson Button, třetí byl jeho krajan Lewis Hamilton. I proto jsou u McLarenu sebevědomí. “Můžeme zase vyhrát, ale je pravda, že na rovinkách musíme být ještě o něco rychlejší,” prohlásil šéf týmu Martin Whitmarsh.