Finálové zápasy ME v pozemním hokeji

January 15th 2012

Utkání Mužů / Česká Republika vs Německo

Atmosféra v celé hale je velmi napjatá. Na finále se přišlo podívat spoustu diváků. Hraje hudba a oba dva týmy se představují. Postupně si hlavní komentátor vyvolává všechny hráče z obou týmů. Nejtěžší zápas na tomto šampionátu. Češi podlehli 4:0. Němci se stávají mistry Evropy. Češi si odnášejí ze šampionátu stříbro.


 

Utkání ŽEN / Německo vs Bělorusko

Po úžasném zápasu plných akcí si odnesou zlaté medaile Německé hráčky, které si poradily se soupeřkami z Běloruska v penaltovém rozstřelu.

 

Zápas:

Začátek zápasu nebyl nijak zajímavý. Český tým i Německý měl opravdu málo šancí. Zápas je velmi vyrovnaný. Češi i Němci se vždy dostali do šance, která skončila před kruhem. Hráči Českého národního týmu si vytvořili trestný roh, který bohužel vyrazil brankář mimo hřiště. Oba dva týmy hrají opatrně. Filip Neusser brankář českého výběru si zapisuje pár dobrých akcí, které díky němu a obráncích neskončily gólem. Po pár minutách je zápas stále vyrovnaný. Německý útočník se po individuální akci také neprosadil pouze najel do českého obránce. Češi si vytvořili dobrou akci, ale německý brankář stál na správném místě.

Němci si vybojovali první trestný roh. Ihned po střele byl odpískán další trestný roh proti Českému národnímu týmu.  Bohužel Němci po druhém trestném rohu vstřelili branku a stav je 0:1. Zápas probíhá spíše na středu hřiště. A máme tu poločas.

Ve druhém poločase žádná změna. Hra je velmi opatrná. Češi budou zahrávat trestný roh.

Ten se ovšem nepovedl zachytil ho německý hráč a ihned jel směr Filipa Neussera. Naštěstí se se nic nezvrtlo a hra pokračuje. Stav stále 0:1. Němci si s českými obránci trochu zahrávají. Ne moc rychlou střelu zachytil Neusser. Češi získali trestný roh, který bohužel německý brankář brilantně zachytil.

Po několika akcích se znova prosazují Němci. Stav zápasu 0:2.

Několik minut před koncem se radují fanoušci společně s německým národním týmem. Stav 0:3 pro německý tým. Češi zkoušejí hru v 6. Odvolali Filipa Nuessra.

Německý tým si rozebral české obránce a stav je 0:4. Filip Neusser se vrací do své branky. Filip Neusser vychytal individuální akci německého útočníka.