Ferrari vyhlíží boj o titul

March 7th 2013

Kdysi dominující stáj Ferrari zažívá v posledních sezonách hubené období. Titul nevyhráli od roku 2007, kdy si s notnou kapkou štěstí pro korunu dojel Kimi Räikkönen. Nic na tom nezměnil ani příchod Fernanda Alonsa, jednoho z nejlepších pilotů současného startovního pole.

Loňský vůz F2012 nepatřil na začátku k nejlepším a v Austrálii měl vážné nedostatky. Ty by ale měly být s příchodem letošního modelu F138 minulostí. Ferrari upravuje svůj větrný tunel a nyní pracuje v bývalém tunelu Toyoty, který patří mezi nejlepší. Po testech jejich sebevědomí roste a vypadá to, že by si Fernando Alonso mohl dojet pro svůj třetí titul mistra světa.

Základem je získat stupně vítězů v Austrálii,” předpovídá Stefano Domenicali, šéf týmu. “Data z aerodynamického tunelu pro nás hovoří pozitivně. Aerodynamika je dnes základem úspěchu, proto jsme sebevědomí. Minimální změny pravidel od loňské sezony nám dávají jistotu, že nás nikdo ničím velkým nepřekvapí. Austrálie je ale jen prvním krokem na začátku dlouhé cesty, která skončí s posledním závodem v listopadu.”

Slova odborníků a zasvěcených osob hovoří o velmi vyrovnané sezoně. Už loňská sezona byla velmi těsná a bojovalo se až do posledního závodu. Podle expertů patří po testech mezi týmy schopné bojovat o vítězství kromě Ferrari ještě Red Bull, Mercedes, Lotus a samozřejmě i McLaren. Skutečné rozložení sil ale ukáže až příští týden Velká cena Austrálie.