Fernando Torres se zase neprosadil

February 1st 2012

 

Pro ženy velmi přitažlivý muž a fotbalista, pro fanoušky Chelsea FC “přebytečný” hráč.


Už delší dobu se právě o tomto mladém útočníkovi Fernandu Torresovi mluví jako o “přebytečném” útočníkovi, který nedává góly. Torres měl docela dost času, aby se jako posila v novém týmu dokázal prosadit. To se bohužel nestalo a Fernando Torres je stále nejdražším a možná trochu zbytečným hráčem, který přestoupil za 1,4 miliardy korun. Bohužel se Torres trápil a nevstřelil gól v řadě sedmnácti zápasů. Torres se řadí mezi nejhorší investice klubu v historii Premier League. Přesně před rokem tak přišla Chelsea o docela slušný balík peněz. Tento španělský útočník byl ještě před rokem velkým talentem, ale, kam se jeho talent ztratil? Ztratil se snad právě v Chelsea? Torresovi se totiž úplně vytratila schopnost střílet góly.

Dva góly za osmnáct ligových utkání této sezony, celkem pět za čtyřiačtyřicet duelů v dresu Chelsea. Poslední zásah 24. září 2011. Kdejaký záložník či stoper jej strčí do kapsy. Od konce září se v Premier League trefilo dalších téměř dvě stě hráčů.

 

Bohužel se Torres neprosadil ani v úterním utkání proti outsiderovi Swansea City. Už zmiňovaného 24. září se právě proti Swansea City, Torres naposled prosadil.  Od té doby tohoto mladíka střelecká schopnost asi opustila. Pro brankáře Michaela Worma se stal právě Torres nejméně nebezpečným hráčem na hřišti.

U spoluhráčů přesto nachází zastání. „Lidé jsou zvyklí říkat, že když nestřílíte góly, nehrajete dobře. Ale tak to není. Fernandovi se daří, pomáhá ostatním, přihrává na branky. Bojuje o každý míč a je pro nás velmi důležitý,“ prohlásil záložník Oriol Romeu.

 

Ovšem je také pravda, že tento útočník přispěl svou technikou a talentem k mnoha gólům, které bohužel nevstřelil on. Mnozí se domnívají, že by se Torres prosadil, kdyby se mu dalo více prostoru před útočníkem Drogbou.

„Pokud chtějí, aby se prosadil, musí Chelsea prodat Drogbu, který má v kabině dominantní postavení,“ uvedl bývalý trenér londýnského týmu Carlo Ancelotti. I přes to, že je zmiňovaný Drogba na Africkém poháru a Torres má tak dokonalou příležitost se prosadit. To se mu však stále nepovedlo a jeho střelecké štěstí ho nadále míjí.

 

V Liverpoolu a v Atleticu Madrid se tento “talentovaný” útočník zdál jako schopný. Ovšem podle expertů je tento přestup omyl století.

„Musím si zvyknout na jiný styl hry a chci se co nejdřív vrátit do své nejlepší formy. Zatím sbírám hlavně asistence na góly spoluhráčů, tím nám pomáhám vyhrávat zápasy,“ svěřil se Torres v jednom z řídkých rozhovorů, které po přesunu do Londýna absolvoval.


Třeba si Torres dává pauzu a za pár týdnů nám všem ukáže, jaký je to kanonýr a dokonalý útočník. Spoluhráči Torrese mají rádi a stojí za ním.

 

 

 

 

 

 

zdroj: isport.cz