Evropská liga: Sparta potrápila Chelsea, Plzeň zostudila Neapol

February 23rd 2013

Ve čtvrtek se konalo odvetné utkání mezi týmy Sparta – Chelsea a Plzeň – Neapol. Z českých týmů postoupila do osmifinále jen Plzeň!

Tým Sparty odvedl na na Stamford Bridge fantastický výkon! Týmu Chelsea v čele s brankářem Petrem Čechem nahnal v odvetovém utkání pořádný strach! Už v 17. minutě zápasu po přihrávce Kadlece skóroval David Lafata. Poté hráči Sparty ještě několikrát zaútočili, Kadlec měl dvě výborné šance, obě ale skončili mimo branku. Hráčům Chelsea se ve čtvrtek střelecky nedařilo. Buď své šance zakončili mimo bránu, nebo jim v gólu zabránil výborným výkonem brankář Tomáš Vaclík. Vše směřovalo k prodloužení, ale v poslední minutě se Chelsea přece jen poštěstilo a náhradník Hazard vstřelil rozhodující branku.

Radovat z postupu se tedy může jen tým Plzně. Ten odehrál dva senzační zápasy proti týmu Neapole. Viktoria Plzeň aktivní hrou nutila Neapol k chybám. V 53. minutě otevřel skóre Řezník, o čtvrt hodiny později přidal další branku střídající útočník Tecl. Plzeň ve čtvrtečním zápase porazila Neapol 2:0, celkově tedy 5:0 a stala se čtvrtým českým týmem, který postoupil do osmifinále Evropské ligy. Tam si zahraje proti tureckému týmu Fenerbahce. Vstupenky na tento zápas Plzeň spustí ve středu. Vstupenky se pohybují v rozmezí od 600 Kč do 1000 Kč. Zápas se odehraje ve čtvrtek, 7. března.