Davis Cup: Jsme blízko!

September 13th 2013

ANT2de010_p200909180690101

Ano je to tak, už podle nadpisu mohu s chutí říci, že Češi jsou blízko finále Davisova poháru.

Po prvním dnu v O2 aréně se o první dva body postaral Radek Štěpánek a Tomáš Berdych. Radek Štěpánek byl v úvodu zápasu celkově nejistý a moc tenisových “akciček” se mu nevydařilo, ovšem potom se nám vrátil na kurt starý dobrý Radek Štěpánek a právě tento čtyřiatřicetiletý chlapík velmi slušně zaplněnou halu rychle rozbouřil.. Radek Štěpánek zdolal argentinskou jedničku Juana Mónaka 7:6, 6:3 a 6:2. Druhý český ale tedy hodně vydřený bod přidal Tomáš Berdych, který měl nečekaně mnoho práce s Leonardem Mayerem, ale nakonec to Tom zvládl a zvítězil 6:4, 4:6, 6:3 a 6:4.

Štěstí na kurtech. Radek Štěpánek poprosil Petru Kvitovou, aby se na jeho zápas přišla podívat. Slib splnila a Radek vyhrál. Naše nejlepší česká tenistka přišla podpořit samozřejmě i Tomáše Berdycha, ale je jasné, že palce držela především Radkovi. Jestli to tak půjde dál, máme se na co těšit.

Wimbledonská šampionka je na tribuně ještě nervóznější než na kurtu. „Je to úplně něco jiného být na tenise jako divačka. Navíc když vím, jak to na kurtu probíhá,“ přiznala.

zdroj: isport.cz