Davis Cup: Češi vedou po druhém hracím dnu 2:1

April 6th 2013

Čeští tenisté dnes mohli v Astaně postoupit do semifinále týmové soutěže Davis Cupu, zápas ale prohráli a o vítězství se poperou zítra. Zápas skončil 7:6, 6:4, 6:3.

Do zápasu nastoupil Radek Štěpánek, který je po operaci krčním obratlů, a Jan Hájek, který den předtím porazil domácí jedničku Michaila Kukuškina. Hráli proti dvojici Ščukin, Golubjov. Český pár byl před zápasem mírným favoritem, vše ale skončilo jinak, než se předpokládalo.

Češi do zápasu vstoupili dobře. Brzy získali náskok, ten si ale dlouho neudrželi a hned v prvním setu se hrál tie-break. Ten vyhrála s přehledem kazašská dvojice v poměru 7:2.

V druhém setu měl český tým v šesté hře šanci vzít Golubjovu podání, když měli tři breakboly. Ty ale nevyužily a Štěpánek chvíli na to ztratil svůj servis. Tým Kazachstánu se tak dostal do vedení a druhý set vyhrál v poměru 6:4.

Ve zbytku zápasu se český pár už jen trápil. Třetí set prohrál 6:3. Na Radku Štěpánkovi bylo znát, že není ve své formě, což potvrdil v rozhovoru po zápase. ,,Nejsem vyhraný a reflexy jsou horší.” potvrdil Štěpánek.

Do nedělní dvouhry pravděpodobně nastoupí Jan Hájek a Lukáš Rosol. Začíná se hrál v 10 hodin SEČ.