Copa del Rey: FC Barcelona vs. Valencia

February 2nd 2012

Messi penalty missedNejlepší fotbalista světa Lionel Messi neproměnil penaltu, která mohla rozhodnout zápas.

Začátek zápasu vypadal slibně hlavně pro domácí Valencii, která hned v úvodu vypadala více agresivně. Hráči Barcelony jsou známí hlavně svými přesnými a často nechytatelnými přihrávkami, bohužel v posledních dvou zápasech španělského poháru se zdá Barcelona nesoustředěná.

Barceloně se poslední dva zápasy na venkovském hřišti nepodařilo vyhrát. Oba dva zápasy byla Barcelona možným favoritem, ale tento zápas byl semifinálový a Barcelona se měla lépe připravit na rychlou hru a rychlé protiútoky soupeře se, kterými se často potýkala.

Na Lavičce ze začátku zůstal Xavi a Alvés velkou příležitost dostal Thiago a Cuenca.

Slušná akce a první varování přišlo ze strany Valencie.

V 17. minutě měl být vyloučen Barcelonský brankář Pinto, který zahrál rukou za vápnem a měl být vyloučen. O Barceloně se říká, že jim pomáhá rozhodčí ve včerejším zápasu tomu možná tak bylo, ale to nemění nic na tom, že si Valencie vytvořila výbornou akci a ve 27 minutě se trefil po úspěšném centru Jonas. Rychlému a nakonec úspěšnému protiútoku Valencie chtěl zabránit Puyol svým skluzem, míč se mu však jen otřel o nohu a Valencie vedla po výborné akci 1:0.

Během utkání se k jediné brance Barcelony zapsal Carlos Puyol. Z rohového kopu, který centroval Fabregas šikovně vyskočil a hlavičkou poslal míč k zadní tyči.  Rozhodující gól měl padnout v 57. minutě, kdy měl Lionel Messi příležitost z penalty. Bohužel ani jeho penalta nerozhodla.