Včerejší odvetní zápas osmifinále Ligy Mistrů na Stamford bridge skončil bezbrankovou remízou. Postup si Chelsea už jen pohlídala, v první zápase totiž vyhrála na půdě Kodaně 2:0. Trenér Chelsea Carlo Ancelotti do zápasu nenasadil do základní sestavy hráče jako Essiena, Torrese nebo Maloudu, i tak ovšem měla jasnou převahu, ale nedokázala vstřelit gól.

 

 

 

 

Už první náznaky vypadali pro Chelsea nadějně, Alshley Cole dvakrát unikl obraně hostí, poprvé nevyužil Lampard jeho přihrávku nedokázal zavěsit, po druhé už Cole pálil sám, ovšem ani on se do listiny střelců nezapsal. U další akce domácích byl opět Ashley Cole, a to když převzal patičku od Drogby a míč předložil Žirkovovi, ten ovšem vystřelil těsně vedle. Chvíli na to se do toho samého místa trefil znovu. Největší nebezpečí Dánů přišlo po přímém kopu, který kopal N´Doye, nikterém udělal Petr Čech chybu tím, že udělal krok za zeď a pak už jen koukal jak se míč odráží od tyče ven. Další šanci Kodaně si už „Blues“ pohlídali a do žádné šance je nepustili.

Ve druhém poločase se domácí snažili otevřít skóre, jenže Anelka si formu z Kodaně sebou na hřiště nevzal, Drogba pálil jak na střelnici, ovšem do horních řad stadiónu a střídající Torres už neměl tolik času, aby vstřelil gól.

Skóre se nakonec nezměnilo a zůstalo stejné jako na začátu zápasu 0:0.

Chelsea: Čech – Bosingwa, Ivanovič, Terry, Cole – Ramires, Mikel (83. Essien), Lampard, Žirkov (75. Malouda) – Anelka (68. Torres), Drogba.

Kodaň: Wiland – Wendt, Zanka, Antonsson, Bengtsson (61. Zohore) – Bolanos (89. Kristensen), Claudemir, Kvist, Vingaard (74. Santin) – N’Doye, Gronkjaer.