Čeští fotbalisté chtějí vyhrát proti Litvě

October 10th 2011

V pátečním zápasu mezi Českou reprezentací a Španělskem podlehl český tým v předposledním duelu kvalifikační skupiny týmu Španělska 0:2. Zápas se odehrál v Praze na Letné a fanoušci tomuto zápasu nedávali moc nadějí. Španělská reprezentace dala oba dva góly v prvním poločase. Ve druhém poločase se však Český tým “probudil” poločas se stal zajímavým už i pro české fanoušky.

Bohužel český tým podlehl Španělské reprezentaci a v úterním duelu musí česká reprezentace vyhrát proti Litvě nebo aspoň uhrát remízu, ale pod podmínkou, že Skotové prohrají. Pokud tedy Skotové urvou bod, český tým musí zvítězit tím se dostane do druhé příčky ve skupině a zajistí si, tak účast v baráži.

Bude to boj na dálku a to boj mezi Skotskem a Českem. Tímto jsou čeští fotbalisté odkazováni na pomoc(výhru) Španělska. Bohužel mají Skotové o bod víc, ale za to je čeká těžší soupeř a to Španělsko. Mistři světa a Evropy jsou však velkými favority. Tímto dostávají oba dva týmu šanci bojovat o účast ne Euro, které pořádá Polsko společně s Ukrajinou, ti mají účast jistou.

“Nemyslím si, že tam Skotové vyhrají. Maximálně získají bod, což nám může být jedno. My letíme do Litvy s tím, že si druhou příčku uhrajeme sami,” říkal Čech.

Jenže ani Češi nejsou velkými favority, před rokem s Litvou prohráli doma, když v Olomouci Baroš neproměnil penaltu.