Warning: Use of undefined constant s - assumed 's' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59743/virtual/www/domains/utfg.info/wp-content/themes/UTFG2020/loop.php on line 2

Česko i Slovensko vstoupilo do MS v hokeji vítězstvím!

May 3rd 2013

Čeští i Slovenští hokejisté vstoupili do prvního utkání na Mistrovství světa 2013 vítězstvím.

Český tým nastoupil do utkání proti Bělorusku v 16:15. Do branky se místo zraněného Pavelce postavil Alexandr Salák, který roli brankáře zvládl senzačně! Prvního gólu se fanoušci dočkali ve 12. minutě a postaral se o něj Jakub Voráček po přihrávce od Radima Vrbaty, který se v 50. minutě postaral o gól druhý.

Skvěle se při svém prvním zápase na Mistrovství světa prosadil i mladíček Tomáš Hertl. Přesto, že nedal gól, dokázal, že do týmu rozhodně patří. Několikrát si vytvořil skvělé šance, kterými postrašil soupeře.

Ceny pro nejlepší hráče předal hokejistům bývalý Mistr světa a trenér Vladimír Zábrodský, který právě ve Stockholmu žije. Nejlepším Čechem byl vyhlášen brankář Alexandr Salák.

Tým Slovenska zažil snový vstup do MS, kde obhajuje stříbrnou medaily. Poměrně lehkého soupeře, Francii, porazil 6:2. O otevření skóre se v 9. minutě postaral Miklik. Dále skórovali Ölvecký, Záborský, Radivojevič, Šatan a Hudáček. Francie se prosadila až ve 3. třetině, a to dvěma góly od Rauxe a Fleuryho.

Soupiska České republiky:

Salák – Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák – Fleischmann, Vrbata, Hanzal – Tlustý, Hudler, Voráček – Tenkrát, Vrána, Hertl – Hubáček, Novotný, Irgl – Kovář

Soupiska Slovenské republiky:

Belinski – Kaznadei, Černaok, Filičkin, Graborenko, Šinkevič, Maslenikov, Goroško – Kulakov, Meleško, Kitarov – Solomonov, Kolcov, Kovyršin – Ugarov, Jefimenko, Stas – Andrjušenko, Demkov, Stefanovič – Kisly

Zítra český tým nastoupí do zápasu proti Švédsku. V posledním společném utkání, které se konalo minulou sobotu, Švédsko porazilo Česko 2:1. Zápas můžete sledovat od 20:15. Do branky by už měl nastoupit Ondřej Pavelec.