České tenistky i tenisti postoupili do dalšího kola světové soutěže!

February 17th 2013

V únoru se konalo první kolo Davis Cupu i Fed Cupu. Loni čeští reprezentanti obě soutěže vyhráli a letos se od nich očekává obhajoba titulu. A nezačali vůbec špatně!

Čeští tenisté v prvním kola Davisova poháru nastoupili proti silnému soupeři – Švýcarsku. Obě družstva byla oslabena. Češi nastoupili bez Radka Štěpánka, který musel jít na operaci plotýnky, Švýcaři bez nejlepšího tenisty světa – Rogera Federera. Po prvním hracím dnu byl stav 1:1. V sobotu nastoupil do čtyřhy Tomáš Berdych s Lukášem Rosolem proti páru Stanislas Wawrinka, Marco Chiudinelli. Od začátku bylo jasné, že tento zápas bude hodně důležitý. Celý zápas se nakonec protáhl do večerním hodin, tenisté strávili na kurtu bezmála 7 hodin. Napínavý zápas skončil vítězstvím Čechů v poměru 6:4, 5:7, 6:4, 6:7, 24:22. Třetí den nastupili do prvního zápasu týmové jedničky. Berdych zdolal Wawrinku po setech 6:3, 6:4, 3:6 a 7:6(5) a Českou republiku poslal do čtvrtfinále, kde se čeští reprezentanti postaví pro Kazachstánu.

O týden později se v Ostravě konalo první kolo Fed Cupu. Češky nastoupili v nejsilnější možné sestavě – Kvitová, Šafářová, Hradecká, Hlaváčková – proti Australankám. Česká jednička hrála proti Jarmile Gajdošové, původem ze Slovenska. První set se trápila, ale nakonec ho zvládla a celý zápas vyhrála v poměru 7:6 a 6:3. Ve druhém zápase proti sobě nastoupily Lucie Šafářová a Samatha Stosurová. Šafářová oba sety vyhrála 7:6 a poslala české reprezentantky do vedení 2:0 po prvním hracím dnu. V neděli čekal ostravskou arénu souboj týmových jedniček – Kvitová: Stosurová. Hrálo se na tři sety, kdy ten vítězný získala Kvitová a poslala české hráčky do semifinále, které se odehraje v Itálii! Závěrečná čtyřhra jen potvrdila, jak silné družstvo máme. Deblistky Hlaváčková, Hradecká snadno porazili Australanky v setech 6:0, 7:6 a potvrdili tak vítězsví České republiky!