Česi dotiahli drámu do víťazného konca

April 3rd 2013

Česká hokejová reprezentácia zvíťazila v úvodnom zápase v rámci Euro Hockey Challenge v Hradci Králové 4:3. Pred úvodným vhadzovaním zápasu bol zimný štadión v Hradci Králové oficiálne pomenovaný po Jánovi Markovi, ktorý tu s hokejom začínal, no tragicky zahynul pri pamätnej leteckej katastrofe.

Celý zápas sa vyvíjal ako na hojdačke, keď sa v 11. minúte domáci ujali vedenia po góle Petra Vránu, ktorý zužitkoval prihrávku Tomáša Rachunka. Petr Vrána pridal o 3 minúty aj svoj druhý gól, keď Česko využilo presilovku o jedného muža čím zavŕšil skóre prvej tretiny. V tej druhej sa osmeleným Lotyšom podarilo vyrovnať, keď ich v 26. minúte vrátil do hry Indrasis a v 35. minúte vyrovnal Bajaruns. V poslednej tretine sa Česko opäť ujalo vedenia gólom Lukáša Pecha zo 43. minúty, no o 3 minúty bolo zásluhou dobre hrajúceho Indrasisa vyrovnané. V závere českí hokejisti pridali na obrátkach, zásluhou čoho sa im predsa len podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Dve minúty pred koncom zápasu strelil rozhodujúci gól Karel Kubát, ktorý umiestnil Rachunkovu prihrávku k ľavej tyčke a stanovil skóre na konečných 4:3 pre Česko.

Odveta je na programe vo štvrtok 4. apríla o 18:15.

Zostavy:

Česko: Kovář – Krejčík, Nakládal, Mojžíš, J. Kolář, Trončinský, Kutlák, Voráček, Kubát – Irgl, Novotný, Svačina – Gulaš, Koukal, I. Rachůnek – Kašpar, Pech, Tenkrát – T. Rachůnek, Vrána, Sekáč – Roman.

Lotyšsko: Jucers – Sotnieks, Redlihs, M. Jass, Cibulskis, Porejs, Jakovlevs, Jerofejevs – Cipulis, Stals, Meija – Kenins, Indrasis, Jekimovs – Pavlovs, Sirokovs, Saulietis – K. Jass, Bicevskis, Bajaruns.