Vladimir Kličko má padesáté K.O.

March 4th 2012

Ukrajinský boxer Vladimir Kličko v Düsseldorfu obhájil čtyři mistrovské pásy organizací WBA, WBO, IBF a IBO. Navíc obhájil i titul Ring magazine.V ostře sledovaném duelu byl Kličko velkým favoritem a svou roli zvládnul na jedničku. Od samého počátku tlačil na Mormecka a zasahoval jeho obličej. Francouz nebyl schopný se ke Kličkovi dostat, pouze se kryl a během celého zápasu prakticky Vladimíra nezasáhl.Převaha Vladimira Klička byla jasně znát a Francouz už byl ve druhém kole počítán.Ve třetím kole pokračovala hra kočky s myší a Francouz byl rád že tohle kolo přežil.

Konce čtvrtého kola už se ale Francouz nedočkal.Kličko si počkal a nádhernou kombinací zasáhl Mormecka třikrát na hlavu.Vladimir Kličko hned po zápase prohlásil „Je to pro mě velký, den, možná ten největší, Děkuju všem divákům, kteří mě přišli podpořit. Všem, od první do poslední řady,“

Pro Ukrajince má tento knockout pořadové číslo 50. Boxer s přezdívkou Doktor ocelová pěst v profesionálním ringu nastoupil k 60 zápasům, vyhrál jich 57, z toho 50 způsobem K.O.

Mimochodem bratr Vladimíra Vitalij Kličko že by rád boxoval s Davidem Hayem. Britský soupeř přitom v říjnu ukončil kariéru, navíc mu hrozí trest za potyčku s dalším boxerem těžké váhy Dereckem Chisorou při tiskové konferenci po Vitalijově úspěšné obhajobě před dvěma týdny v Mnichově.Haye na slova čtyřicetiletého Vitalije Klička v televizním přenosu reagoval na Twitteru. “Vitalij právě konečně souhlasil, že se se mnou utká. Řekl, že budu jeho příští soupeř. Připravte se, bude to rachot.”