Muhammad Ali byl korunován stal se králem boxu.

December 4th 2012

Boxovat začal ve svých 12 letech poté, co mu bylo ukradeno kolo. Během svých studií na střední škole vyhrál 100 ze 108 zápasů a dvě mistrovství Amatérské atletické unie samozřejmě poté vybojoval také tituly v těžké váze.

A v sedmdesáti letech převzal mistr světa v těžké váze prestižní cenu pro krále boxu. Americký boxer Ali byl na přelomu tisíciletí vyhlášen sportovcem století. A gratuloval mu i Vitalij Kličko. Hvězda 60 a 70 let minulého století nastoupila do 61 soutěžních zápasů a 57 z nich vyhrál a v 37 případech své soupeře knokautoval. Muhammad Ali byl na slavnostním gala večeru organizace WBC v mexickém letovisku Cancúnu oceněn prestižní cenou. Kde také nechyběla spousta boxerských Ikon. Nechyběli zde ani bratři Kličkové.

Ali krom titulů mistra světa získal také olympijské  zlato v roce 1960. Ali bohužel trpí Parkinsonovou nemocí.

ZDROJ:SPORT.CZ