Boxera Konečného čeká nejdůležitější zápas kariéry

March 22nd 2012

Český boxer Lukáš Konečný bude ve čtvrtek 5. dubna bojovat v Brně s Francouzem Salimem Larbim o prozatímní titul mistra světa lehké střední váhy organizace WBO.

Konečný ovšem přiznal, že v případě výhry by se považoval za opravdového šampiona.”Pro mě to bude nejdůležitější duel kariéry. Sice o prozatímní titul, ale můžeme to brát vážně. Chci, aby tam byla co nejlepší atmosféra, která mi může hodně pomoct,” řekl Konečný na úvod a následně vysvětlil, jak se to se současným titulem má.

“Mistr světa je zatím stále Zaurbek Bajsangurov, který měl původně také prozatímní titul. Do té doby, než on bude aktivní a bude schopen nastoupit, tak boxuju já o prozatímní titul. Až bude moci boxovat, tak se s ním utkám jako s obhájcem. Mám informace, že by mohl v květnu být připraven. A navíc by se ten zápas mohl konat v České republice. Já se ale bude prostě brát za mistra světa, protože tak to je, dokud nebude Bajsangurov schopný boxovat,” upozornil Konečný.

“Byla to pro nás od začátku srdeční záležitost, rok jsme na tom dřeli. Víte ale sami, jak to dopadlo. Dzindziruk padl kvůli údajnému zranění. Chtěli jsme dostat do České republiky i Bajsangurova. Ale ani tento zápas se nekonal, to zranění už snad tentokrát opravdu bylo u Bajsangurova skutečné. Ale jak se říká, do třetice všeho dobrého. Tentokrát jsme zvolili halu Vodová. Máme tam připraveny čtyři tisíce míst,” vysvětloval Sukáč.