Bílek nabídl rezignaci, kdo ho nahradí?

September 13th 2013

ELV43e4ab_DZL32_SOCCER_EURO_0616_11Michal Bílek, český fotbalista, bývalý reprezentant a teď už i bývalý trenér českého národního mužstva. 1421 dnů Bílek věnoval týmu české reprezentace. Čtyři roky se potýkal s nepříjemnou kritikou. Každý ho každým zápasem doslova buzeroval, že dělá něco špatně, ale zamysleme se. Je vždy chyba na straně trenéra? Stal se již čtvrtým trenérem v historii českého národního týmu. Zajímají vás statistiky? Za svou činnost u reprezentace vyhrál 16 zápasů, 11 remíz a bohužel i 15 proher. Patnáctá prohra se doslova nevyplatila. Poté co český tým nedokázal vyhrát proti Itálii Bílek rezignoval.

„Byl jsem někdy vnímán jako nepřítel číslo jedna českého fotbalu. Měl jsem být otevřenější a víc vysvětlovat, které hráče stavím. Na začátku svého angažmá u reprezentace jsem se trošku stáhl, to beru jako svou chybu,“ uznal Bílek.

Libor Kozák v rozhovoru pro SPORT zmínil, jak se Michal Bílek rozloučil s týmem. Bílek poděkoval za spolupráci a hráči poděkovali jemu. Kozák také řekl, že Bílek odvedl dobrou práci a uvidí se co se bude dít dále.

Ano otázka je jednoduchá, co dál? Hlavním kandidátem na post hlavního trenéra je samozřejmě Pavel Vrba. Trenér, který zažívá s Viktorií Plzeň neskutečné zápasy, ale hlavně. Výhry. Má to, však jeden a více háčků. Pavla Vrbu nechtějí pustit ani fanoušci Plzně a to je pochopitelné. Na nejúspěšnějšího českého kouče si tedy budeme muset počkat a kvalifikační říjnový dvojzápas na Maltě a Bulharsku povede stávající realizační tým bez Michala Bílka v čele s Josefem Pešicem. Pelta má o Vrbu zájem a domluvil se s  jak s Vrbou tak Plzní na nástupu v příštím roce. Dalšími kandidáty je Jozef Chovanec či Ivan Hašek.