15 let od vítězství v Naganu!

February 23rd 2013

Včera to bylo přesně 15 let, kdy Česká republika získala na ZOH v Naganu olympijské zlato! Českému týmu nikdo něvěřil, nikdo je nebral za velké soupeře, oni ale všechny překvapili!

Psal se rok 1998 a Česká republika zamířila na ZOH. A hned v prvním zápase náš tým nastoupil proti silnému soupeři – Finsku. Čeští hoši se ale nenechali zastrašit a Finsko porazili 3:0. Proti Kazachstánu toho nastříleli ještě více. Zápas skončil 8:2 pro nás. Prohráli jsme jen proti Rusku, a to těsnou porážkou 1:2.

Ve čtvrtfinále Českou republiku čekal tým USA. Český tým pokračoval v úspěšném tažení a vyhrál 4:1. V semifinále na ně čekal tým Kanady. Byl to asi jeden z nejnapínavějších zápasů. O vítězi rozhodli až samostatné nájezdy, kdy Reichel poslal ČR do finále! ,,Po zápase byli kanadští hráči naštvaní, nedokázali uvěřit, že je porazila nějaká malá země, Česká republika. Vůbec nevycházeli ze svých pokojů.” řekla pro Deník Sport matka Jaromíra Jágra.

Ve finále čeští hoši nastoupili opět proti týmu Ruska. O vítězi rozhodl jediný gól, který ve 48. minutě vstřelil Petr Svoboda. Celkově Česká republika na ZOH v Naganu nastřílela 19 branek, 6 gólu dostala.

A jak budou zlatí hoši slavit úspěch v Naganu po 15 letech?

Celé hokejové mužstvo se sejde na vernisážní výstavě, která v pražském Veletržním paláci mapuje celou cestu za zlatem. Chybět budou jen hráči NHL a tragicky zemřelí kouč Ivan Hlinka. K vidění budou na výstavě originální dresy, soupiska hráčů, puky nebo také zlaté medaile. Pro veřejnost bude vernisáž otevřená jen v neděli 24. února od 10 do 18 hodin.