Už i záloha kontaktů je v cloudu

June 15th 2011

Alláh je věčný, ale osla si radši přivaž. Tak to říkali staří Arabové a měli pravdu. Ani nejmodernější smartphony současnosti zatím nepřišli na nic lepšího. Tedy ani velká kapacita vnitřní paměti, ani rychlost přístroje vám nezaručí, že vám někdo telefon nevezme a nehodí do řeky. V tu chvíli jsou všechna data definitivně ztracena nezávisle na technické specifikaci telefonu. Záloha kontaktů z mobilů je tedy stále aktuální otázka.
K čemu je záloha kontaktů?
1. Budete mít dostatek místa na nové kontakty a celý adresář bude přehlednější.
2. Nikdo si nebude moci vaše kontakty prohlížet bez dovolení, budou v naprostém bezpečí.
3. Uvidíte, jak budete dojatí, až si na stará kolena najdete kontakt na své dávné lásky.
Záloha kontaktů se hodí ze spousty důvodů. Máte místo v mobilu bez toho, abyste přišli o něco důležitého, budou bezpečně uloženy v počítači, nebo si je dokonce můžete vytisknout. Nikdo nepovolaný se k nim nedostane a vy naopak budete mít všechny kontakty, které potřebujete bezpečně po ruce.

Kontakty si můžete stáhnout sami

Pokud chcete mít kontakty za každou cenu ve vlastním počítači, není to pro většinu telefonních přístrojů žádný velký problém. Bez problému vám umožní po propojení s počítačem přemístit vaše kontakty do počítače, kde si s nimi dál můžete dělat, co vás jen napadne. S počítačem se ale vždycky může ledacos stát, proto bude vždycky bezpečnější archiv operátora.

Kontakty vám uchová operátor

Nejsnazší záloha kontaktů z mobilu bývá předpřipravena u operátora. Všechny vaše kontakty se automaticky ukládají u vašeho operátora, kde si je můžete vždy vyzvednout. To je asi nejpohodlnější řešení, pokud vám nevadí, že vaše čísla visí někde hluboko v internetu. Operátor si je samozřejmě zneužít nikdy nedovolí.