Tower defense: královský žánr online her

March 15th 2013

Jen málokterému typu flashovek se daří tak, jako populárním tower defense. Koncept geniální ve své jednoduchosti dovoluje tvůrcům s trochou invence vytvořit zábavu na dlouhé hodiny. Ať už bráníte v průchodu mapou zlým skřetům, děsivým mimozemšťanům, nebo obyčejným nafukovacím balónkům, s hrami na portálu FlashHry.cz se rozhodně nudit nebudete.

Kingdom Rush

Je libo středověk líznutý fantasy, ve kterém chráníte království před nájezdy zlotřilých skřetů? Pak je Kingdom Rush vaší jasnou volbou. Na každé mapě máte několik míst, kde můžete postavit obranné budovy, které budou rekrutovat obyčejné vojáky, lučištníky, nebo třeba mágy. Jedni jsou důležití na zastavení postupu nepřátelských jednotek, druzí zase k jejich zničení. Zní to jednoduše, ale takové Kingdom Rush rozhodně není a vítězství nedostanete zadarmo.

1

The Last Shelter

Pro fanoušky sci-fi tu taky něco máme. The Last Shelter jde ale trochu jinou cestou, protože v něm nestavíte budovy na jednotky, ale rovnou obranné věže, jak je pro tower defense beztak typické. Vynikajícímu zážitku pomáhá atmosféra, která je od muziky, přes zvuky až po grafiku dokonale vědecko-fantastická. Pokud se ocitnete v problémech a pod neudržitelným náporem hmyzo-pavoučích nepřátel, oceníte i speciální útoky, nebo možnost své věžičky opravovat.

2

Bloons Tower Defense 4

Zpracováním možná trochu naivní hra, ve které se snažíte jen propíchnout letící balónky, ale jednoduchost byla vždy nejlepším přítelem tower defense her. Právě naprostá přehlednost a primitivita pravidel umožňují soustředit se na obsah a vytvoření dokonalých mechanik. A díky tomu je Bloons Tower Defense 4 jednou z nejoblíbenějších her žánru. Máte k dispozici šílené množství budov, upgradů a předmětů, ale jako odpověď na to jsou nepřátelské balónky stejně variabilní a dokážou využít každé mezírky ve vaší obraně. Specialitou jsou zde stupně nepřátel, kdy nejprve bojujete proti červeným balónkům, později se přidají modré, zelené, žluté a další. Když prasknete žlutý, stane se z něj o jeden stupeň nižší, a takhle to funguje u všech až do červené barvy, po které konečně balónek vydechne naposledy.

3