SSL bezpečnostní certifikáty

June 20th 2011

Mnoho uživatelů počítače netuší jak ochránit vlastní data před ukradením a následném zneužití cizí osobou. Také neví, že z určité části pomáhá i server, na který se data odesílají. Každý však ví, že ve většině případů za ukradená data může právě uživatel. Například spuštěním škodlivého kódu nebo otevření těch nesprávných stránek, v několika případech také odeslání citlivých informací cizí osobě, neboli phishing. SSL certifikáty pouze zabezpečí pohyb dat od uživatele na server. Když se přihlašujete na jakékoliv stránky s certifikátem SSL, je vaše uživatelské jméno a heslo zašifrování hned po odchodu z vašeho počítače a rozšifrováno po přijetí na server, kde je následně možné s ním dále pracovat.

Výhodnou koupi určitě uděláte při pořízení velmi levného Rapid SSL certifikátu, máte možnost zakoupení na 1 až 5 let. Při koupi na delší časové období se cena snižuje. Tento certifikát s rychlým pořízením podporuje 256 bitové SSL šifrování a 99,9% webových prohlížečů.
Pokud nyní po přečtení tohoto krátkého odstavce přemýšlíte o koupi SSL certifikátů na váš server, musí nastavení vašeho hostingu podporovat HTTPS protokol pro možnost posílání šifrovaných dat, například dobrou podporu tohoto šifrovaného protokolu nabízí Zoner Software a jeho zabezpečovací systémy. Kde ho sehnat? Nejlepší možnou cestou jak získat SSL certifikát je koupit si ho na internetu díky nabízejícím službám CA Czechia. Nabízí různé typy certifikátů s non-stop telefonickou podporou.