Spuštěna nová verze MEGAUPLOADU – vítejte na MEGA

January 20th 2013

megaZnámí internetový podnikatel s přezdívkou Kim Dotcom spustil nový server určený pro sdílení dat. Jeho minulý projekt Megaupload vydělal miliony dolarů, ale také mu znepříjemnil život díky americkým zákonům o porušování autorských práv. Proto Kim ihned po zatčení slíbil, že vytvoří novou verzi, která bude nenapadnutelná zákony. Hlavně se i poučil z předchozích chyb. Sám si totiž poskytl ochranu, aby neměl s daty nic společného. Princip, jakým to udělal si popíšeme v nov0m článku.
Základní údaje které by jste měli o novém serveru vědět. Nazývá se pouze MEGA a provozuje se na novozélandské doméně mega.co.nz. V bezplatné registraci nabízí až 50GB úložného prostoru, což je opravdu mnoho, jedná se až o desetinásobek prostoru který nabízí korporace jako Google, Microsoft, Apple a ostatní cloud provozovatelé. K tomu se nabízí také trojice balíčků. Nazývají se účet PRO 1-3. Balíček 1 nabízí navýšení kapacity úložiště na 500GB za pouhých 10$ měsíčně. Balíček 2 poté 2TB za 20$ a balíček 3 poté 4TB za 30$.
Celý Mega je přehledný a je nabízen v několika lokalizacích. Stále naleznete u loga MEGA označení beta, tedy můžete očekávat nedostatky v překladu či drobné chyby.