Samsung Galaxy S4 a technologie budoucnosti

Současný Galaxy S3 přišel s technologií, pomocí které zjišťuje, zda uživatel sleduje displej, a ten v takovém případě zůstává zapnutý. Stejně tak nový smartphone Galaxy S4 přinese novinku. Pravděpodobně bude využívat inteligentní technologii, která bude sledovat pohyby očí svých uživatelů. Podle toho bude automaticky posouvat stránky.

March 5th 2013

Současný Galaxy S3 přišel s technologií, pomocí které zjišťuje, zda uživatel sleduje displej, a ten v takovém případě zůstává zapnutý. Stejně tak nový smartphone Galaxy S4 přinese novinku. Pravděpodobně bude využívat inteligentní technologii, která bude sledovat pohyby očí svých uživatelů. Podle toho bude automaticky posouvat stránky.

Nejmenovaný zaměstnanec Samsungu řekl deníku New York Times, že v Samsungu Galaxy S4 bude technologie rolování očima. Vše se ukáže 14. března, kdy má být Galaxy S4 poprvé oficiálně představen veřejnosti.

Co se týká toho, jak tato technologie funguje, zdroj uvedl příklad, že uživatel četl článek, a když jeho oči dosáhly dolní části stránky, software automaticky roloval na další odstavec textu.

Je pravda, že v lednu si Samsung nechal svůj vynález pod názvem „Eye Scroll“ patentovat v Evropě a stejně tak v únoru zaregistroval „Samsung Eye Scroll“ v USA.

Zdroj ovšem neuvedl, jak celá technologie pracuje. Může za ní však být spolupráce s Tobii (společnost podporovaná Intelem), která vyvíjí právě techniku používající infračervené senzory pro sledování očních pohybů.

Je známo, že Samsung se u své nové vlajkové lodi zaměřil více na softwarové funkce než hardwarové inovace. Ohledně hardwaru se ale spekuluje o 8 jádrovém procesoru, 2 GB RAM a 13 Mpx fotoaparátu. Galaxy S4 bude samozřejmě fungovat na Androidu verze 4.2.2.