RECENZE: Koss The Plug

January 13th 2013

logo_kossKdo by dnes neznal tuto světoznámou firmu zabývající se výrobou sluchátek. Stala se jednou z nejúspěšnějších firem ve svém oboru nejen pro svou vysokou kvalitu ale i pro skvělý zvuk. Možná také proto se vedení firmy rozhodlo v Červenci 1989 vyhlásit doživotní záruku na své výrobky.
Sluchátka Koss si oblíbili jak běžní zákazníci, tak i světoznámí umělci, například ve slavné éře The Beatles vznikají Koss Beatlephone. Koss vyvinuli řadu typů sluchátek- profi, domácí nebo přenosná, jako například Koss Porta Pro, které se stali jedněmi z nejpopulárnějších sluchátek současnosti a u kterých se design navrhnutý v roce 1984 do dnes nezměnil. Ovšem Koss přišla s novinkou, která by mohla sesadit sluchátka Porta Pro z pomyslného „trůnu“ nejpopulárnějších sluchátek. Jsou jimi Koss The Plug. Skvěle řešené tlumící kroužky z unikátního materiálu, který pouze „sežmouláte“ a vložíte do sluchovodu, zaručují ničím nerušený a velmi kvalitní poslech vaší oblíbené hudby z toho důvodu, že vyplní prostor uší a izolují od okolních vjemů. S Koss The Plug bude od teď pro Vás jízda městskou hromadnou dopravou jako živý koncert hudby, kterou právě posloucháte. Nevýhodou těchto sluchátek by se snad mohlo zdát jen o trochu složitější nasazování takzvaných „špuntů“ do zvukovodů, ovšem již po několika nasazeních si velmi snadno zvyknete. Za další nevýhodu bych rozhodně považoval příliš slabý kabel. Od takto kvalitní a spolehlivé firmy bych očekával preciznější provedení kabelu, který se mi zdá velmi neodolný a náchylný k tzv. Zlomení drátu (přestane vám hrát buď jedno, nebo obě sluchátka zároveň) a také je zde problém s tvarovacím materiálem „špuntů“, který by se po několik měsících používání mohl začít drolit, proto doporučuji koupit si i náhradní molitany.
Ovšem i přes tuto nevýhodu bych považoval sluchátka Koss The Plug v poměru cena/kvalita za jedny z nejlepších přenosných sluchátek. které jsou na trhu k dostání.kosstheplug