RECENZE: iPod Nano 6th generace

February 17th 2012

Apple již dávno představil další kousek z řady přehrávačů hudby s názvem Nano, jedná se již o šestou generaci, která přináší opravdu pokrok v malých přehrávačích. Apple vytvořil iPod Nano 6th generace podobně jako svůj telefon a tablet. Konstrukce je celá z kovu a na přední straně je dotykový displej s podporou technologie multi-touch. Dále nalezneme konektor pro datový/nabíjecí kabel, vstup na sluchátka a tlačítka na ovládání hlasitosti hudby a vypínací tlačítko. Díky větší podobě k zařízením iPhone a iPad, působí iPod Nano velmi elegantně.

Ovládání pomocí dotykového displeje je velmi příjemné a přehledné. Apple vytvořil pro tento iPod jiné uživatelské rozhraní než pro ostatní iPody. Jelikož ostatní tlačítka zmizeli, je možné iPod Nano 6th generace ještě více přiblížit k iOS používaným v iPhonu a iPodu touch. Na výběr jsou dva typy zobrazení klasických dlaždicových ikon. Jeden mód seřadí čtyři dlaždice do čtverce a výsledek vypadá jako výřez z iPhonu. Druhá možnost Vám seřadí ikony jednoduše vedle sebe.

Ohledně funkcí je na tom tento iPod velmi dobře. Podporuje obrázky ve vysokém rozlišení, rádio a ostatní funkce klasických iPodů. Ale stejně má něco navíc. Například to jsou hodiny, které se objeví po probuzení ze spánku. Na tento iPod se totiž prodávají kovové a kožené pásky. IPod Nano 6th generace tedy může posloužit i jako módní doplněk v podobě analogových nebo digitálních hodin. Na výběr je v nastavení 18 možností. Jelikož je tento iPod považován také jako sportovní doplněk, obsahuje program Nike+. Tento program Vám z iPodu Nano vytvoří krokoměr, nebo dobrého pomocníčka na běh nebo jiné cvičení. Celý program jde také propojit se senzorem od výrobce bot Nike, který zpřesní zaznamenaná data při běhu nebo chůzi.

Co iPodu Nano 6th generace rozhodně chybí? Určitě to je možnost synchronizace určitých věcí s iTunes jako u ostatních iPodů. Konkrétně kalendář, kontakty, poznámky a upozornění. Popřípadě světový čas a nějaké hry. Je pravda, že displej je opravdu malý a lidé s horším zrakem by mohli mít problém s čtením drobného textu. Však rozlišení poskytuje možnosti k těmto funkcím. Například videa už jsou celkem zbytečná, jelikož se jedná o čtvercový displej, musela by být oříznuta nebo ještě více zmenšena. O faktoru vybíjení baterie je zbytečné mluvit. Menší zklamání je funkce diktafonu, pro jeho využití si musíte sehnat vlastní mikrofon. Apple k iPodu dodává klasické šputovky bez mikrofonu.

I na tento malý přehrávač navíc Apple nabízí bezplatné gravírování.