Použitelnost webu

February 25th 2010

Portál o použitelnosti webových stránek. Cílem tohoto portálu je zlepšit použitelnost Vašich internetových stránek. Můžete se snadno inspirovat i poučit o použitelnosti webových stránek.

Co to vlastně je použitelnost webu? Čtěte více …

Použitelnost webových stránek se skládá z několika částí.  Je to především grafické zpracování, které by mělo působit přehledně, mělo by být dobře sladěno s obsahem stránky, ke kterému zajisté patří textové zpracování stránky. Především celkový dojem stránek, jestli jsou přehledné a navigace je zpracovaná do té míry, aby se každý uživatel, který na tento web zavítá poprvé, našel snadno a rychle to, co potřebuje. Je důležité si uvědomit, že webové prezentace nedělá jen návštěvnost. Ta přece závisí na specifikaci webové prezentace, která může být zaměřena na úzké spektrum lidí nebo na širokou komunitu. Proto je důležité se zaměřit na kvalitní zpracování a přívětivý design se, kterým se zajisté dostaví i vytoužená návštěvnost. Použitelnost by se měla velice uplatňovat v komerční sféře webových prezentací, jakými jsou Elektronické obchody. Zde se jedná především o zpracování detailů výrobků a o kvalitní zpracování formulářů.

Co Vám použitelný web přinese:

  • Vracející se návštěvníky
  • Spokojené zákazníky
  • Více objednávek
  • Dobré jméno webu

Články o použitelnosti:

V případě, že jste s Vaši webovou prezentací spokojeni jen by jste potřebovali vychytat nějaké drobnosti. Tak právě pro Vás se na tomto portálu nachází články o použitelnosti, které by Vám měli maximálně pomoci při optimalizování Vaší webové prezentace. V těchto článcích se dozvíte plno rad od zkušených profesionálů, kteří se zabývají problematikou webových stránek. Najdete zde články, které Vám pomohou např. se zpracováním nákupního košíku, zpracováním webových formulářů. Jak důležitý je první dojem stránky, jak nejlépe stránku zpracovat a mnohé další zajímavosti, které naleznete zde.

 

Žebříček použitelných webů:

Chcete vědět, které weby jsou jak použitelné? Na portálu použitelnost webových stránek nalezneme také žebříček použitelnosti webů. Tento žebříček je zhotoven na základě použitelnosti jednotlivých webových prezentací a je hodnocen profesionály podle hned několika kritérií. Do hlasování se můžete zapojit i Vy. Dejte hlas webu, který se Vám líbí po stránce použitelnosti. Pokud si myslíte, že máte zajímavý web a chtěli by jste ho přidat do žebříčku. Můžete ho přidat zde.