Nový vzhled facebooku.

March 12th 2014

 

Nový vzhled dostala hlavní stránka neboli “News Feed”, tedy nejpoužívanější část facebooku. Změna byla ohlášena před týdnem a vzhled vychází z tabletové verze.

Facebook patří mezi nejnavštěvovanější sociální sítě v současné době. Slouží k zábavě, ke komunikaci s přáteli, ke sdílení fotografií a dalších různých dat. A jak už tomu tak bývá takové portály někdy potřebují změnu, ovšem změnu k lepšímu a ne k horšímu. Jsem aktivním uživatelem již několik let a tento vzhled je podle mě nejhorší. Chci facebook přehledný a co nejjednodušší a vývojáři chtějí určitě to samé, ovšem tento design je nepřehledný, také byly přidány nějaké nové funkce, které jsou spíše k ničemu než k něčemu.

Příspěvků na zdi uvidíte méně, protože například sdílené články jsou velkým písmem a příspěvky vašich přátel zůstali ve stále stejné velikosti.

Hlavní změnou je levý sloupec, který je stále zobrazen (pro mě velice otravné). Ihned po odkazem s vaším jménem (tímto odkazem se dostanete na svůj profil) jsou ve sloupci stránky, skupiny a aplikace. Další změnou by měl být i chat vlevo dole a ne vpravo. A asi před měsícem facebook změnil i vzhled konverzace, píšeme si v bublinách. Horní lišta facebooku se také nijak nezměnila, vlevo máte velký řádek pro vyhledávání a vpravo je přidání přátel, zprávy a nastavení.