Nový Microsoft Office 2013 se blíží

July 24th 2012

Microsoft Office 2013

PC sestavy nejsou jen velkým trendem v IT světě, ale ve stálé se vyvíjející technologii se setkáváme s přenosnými zařízeními, jako jsou tablety, smartphony a jiné. Lidé z Microsoftu jsou si toho vědomi, a proto přinášejí zcela nový kancelářský balíček Microsoft Office 2013 (také označováno jako Office 15), který je postavený hlavně pro zařízení s dotykovým displejem.

Office 2013 získalo několik funkcí pro snadnější práci.Nejdůležitější z nich je spolupráce s cloud službou SkyDrive od Microsoftu.

SkyDrive služba umožňuje kdykoliv a odkudkoliv přístup k Vaším dat a sdílet je Vaší rodině, přátelům nebo spolupracovníkům. Funguje to tak, že po vytvoření dokumentu se Vám uloží buď do vytvořené složky SkyDrive na Vašem PC nebo na cloud službu SkyDrive. Poté Vám nebrání nic k tomu, abyste mohli dále pracovat na jakémkoliv místě a to prostřednictvím tabletu, smartphonu, netbooku a jiné. Pokud pracujete na své práci a nemáte zrovna přístup k internetu, jakmile bude možnost navázání kontaktu se SkyDrive, okamžitě se vám aktualizují veškeré práce a následně budou uloženy na cloud službě. Abyste mohli využívat tuto službu, musíte mít vytvořený účet u Microsoftu.

Co se týče zakoupení Licence, je zde novinka. Nemusíte zakoupit novou licenci pro používání kancelářského balíčku, postačí si předplatit licenci na dobu určitou. Společně se zakoupením Licence a následné instalaci, získáte nový účet, 20 GB úložného prostoru v SkyDrive, kredit pro placené hovory programu Skype, který je nově propojený s programem Outlook a možnost využívat Office 2013 až na několik zařízení zároveň za jednu cenu.

Design dostal pár menších změn. Hlavnější změna se týká tvaru programu, aby vyhovoval pro práci na přenosných zařízeních. Získalo o trošku více barev, jiné ikony a logo. Při psaní například ve Wordu si můžeme všimnout, že zapisující text je plynulejší.

Microsoft Office 2013 je podporováno pro Windows 7, 8 a Windows Phone 8. Kdy a za kolik budou Office 2013 uvedeny, se zatím neví.