Nový jarní kabát pro Lidé.cz

March 31st 2014

Seznam v říjnu představil nový Stream.cz, který teď funguje spíše jako lineární internetová televize. Dále se uživatelé dočkali vylepšeného emailu. V jednoduchosti je krása, takže zmizelo mnoho ne potřebných funkcí a  jediným nástrojem k organizaci jsou složky. Novinkou také byly přílohy (obrázky, dokumenty, pdf), které se teď zobrazují přímo. A dnes konečně Seznam spustil kompletně předělaný web lidé.cz.

Tak se mu podíváme na zoubek

Opět se kladl důraz na jednoduchost a přehlednost. Na obrázku pod těmito řádkami si můžete všimnout, že hlavní stránka se změnila, dá se říci ve foto seznamku. Ihned na hlavní stránce vidíte fotogalerii uživatelů a nahoře vás bude stále pronásledovat lišta s hlavními funkcemi. Mně osobně to přijde nepřehledné, ale každý má jiný vkus a jak to tak bývá, na změny si prostě musíme zvyknout.

Po vašem rozhodnutí zda hledáte kluka anebo holku, vám vyjede klasický výběrový “seznam”, kde zadáte věk a region. Po výběru vašeho protějšku jej můžete začít sledovat (což se velice podobá facebooku). Sledovat znamená například odebírat fotografie, a když budete chtít můžete požádat o textovou komunikaci.

Hlavní změnou prošly také profily uživatelů, které jsou teď jednodušší. Nahrajete fotku, zvolíte věk a bydliště případně něco o sobě, uložíte a je to.

Diskuze

Celkovou změnou také prošly diskuze na různá téma, která jsou teď vyřešena obrázkovou formou. Zase, pro někoho to může být otravné pro někoho to může být příjemná změna.

Uvidíme, zda to přinese kladné recenze či si uživatelé začnou stěžovat.