Notebook se solárními panely

October 12th 2013

Opravdu je tomu tak, kanadská společnost WeWi Telecommunications přišla s touto novinkou na trh ve snaze přilákat zákazníky, jež potřebují na počítači pracovat a nemají přístup k elektřině. A těch je věřte tomu v 21. století stále dost.

Notebook tak na první pohled vypadá trochu jako oboustranný, s tou vyjimkou, že na zadní straně se nachází několik solárních panelů. Stačí tak položit notebook na sluníčko a při dobrém světle a teplotě by vám měli stačit dvě hodiny, aby notebook vydržel fungovat přibližně 9 hodin.

K té rozhodně přispívá hardwarové vybavení notebooku. Pohání jej totiž Intel Atom D2500 na frekvenci 1,86 Ghz. Procesoru jsou dostupné 4 GB paměti RAM, s grafickým čipem GMA 3600. Svoje data si pak uložíte na 320 GB harddisk. Sice prostá, ale do terénu kde je potřeba ona zmíněná dlouhá výdrž baterie, výbava dokonalá. K tomu je dokonce přizpůsoben i software, neboť výrobce dodává počítače s operačním systém Linux Ubuntu. Co se týče displeje, ten má úhlopříčku 13,3 palce s rozlišením 1366 x 768.

WeWi Sol, jak se tato novinka jmenuje, si své příznivce rozhodně najde. Kromě solárních panelů to bude jistě i cena, která přiláká plno zákazníků. Cena notebooku se totiž pohybuje kolem 350 dolarů (asi 6650 Kč).