Nokia se rozrůstá

December 8th 2012

Finská společnost Nokia nedávno představila dva nové telefony z řady Asha. Určené jsou pro nenáročné uživatelé, kteří nepreferují výkon, ale kvalitu a spolehlivost. Vývojáři se drželi předešlých konceptů, takže nečekejte žádné převratné novinky, vzhledem a fukcemi se podobají svým předchůdcům. Novinkou, kterou Nokia začala dávat do svých telefonů, je funkce Slam. Ta uživatelům umožní sdílet svá data přes bluetooth, aniž by se zařízení musela párovat. Oba telefony jsou dostupné ve dvou variantách s jednou či dvěma SIM kartami, mezi nimiž lze kdykoliv přepínat díky funkci EasySwap. A co dalšího tyto telefony nabízí?

Asha 205

Tento telefon by určitě neměli přehlédnout uživatelé facebooku. Disponuje totiž fyzickým tlačíkem, s jehož pomocí jste schopni okamžitě komunikovat, ať už jste kdekoliv. Pozadu nezůstanou například  ani uživatelé Twitteru, eBuddy nebo Gmailu, pro které je telefon také uzpůsoben. Co se týče ovládání, má QWERTY klávesnici na které se po vzoru předchůdců výborně píše. Nad ní je klasicky umístění 2,4palcový displej s rozlišením 320 x 240 pixelů. Fotky pořídíte vestavěným 1,3Mpix VGA fotoaparátem, který automaticky upraví fotky pro sdílení na facebooku. Dále pak naleznete ještě přehravač hudby podporující MP3 nebo FM radio. Data uložíte na 64Mb disk, což není mnoho, je ovšem možnost rozšířit pomocí paměťových karet. Nevýhodou je, že nepodporuje 3G sítě, což se ovšem vzhledem k cenové kategorii, ve které se pohybuje, dalo očekávat.

Nokia 206

Jedná se o jednoduchý telefon, který zaujme především výdrží baterie. Ta se pohybuje okolo 47 dní, když máte variantu pouze s jednou SIM kartou. Se dvěma je to necelých 30, ale i tak zřejmě neseženete telefon, který bez nabití poběží déle. Má klasickou alfanumerickou klávesnici (koncipován na výšku), kde také najdete tlačítko pro okamžitý přístup k sociálním síťím. Jinak u něj naleznete defacto stejné funkce jako u 205, liší se pouze vzhledem. Cena obou telefonů se pohybuje okolo 60 USD (1200 Kč)