Nokia přišla s klasickými telefony

August 12th 2013

Finský výrobce telefonů Nokia nedávno odhalil konkrétně dva nové mobily, které jsou určeny spíše pro nenáročné uživatele. Přizpůsobena je to mu především cena, jenž se pohybuje okolo 1500 Kč.

Jedná se konkrétně o modely 207 a 208, přičemž byste na nich dotykovou obrazovku hledali jen těžko. Jsou to zkrátka klasické telefony z klávesnicí, což ještě dnes ocení velká spousta lidí. Konkurovat dnešním smartphonům můžou jen těžko, ale stejně u nich naleznete nějaké ty jejich výhody jako je třeba připojení k internetu pomocí 3G, či stahování a instalování aplikací přes Nokia Store. Samozřejmostí je prohlížení emailových stránek, či navštěvování komunikačních programů jako je Twitter nebo WhatsApp.

Co se týče vzhledu oba modely vypadají opravdu jako klasické telefony. S rozměry 114 mm x 51 mm x 12,8 mm se vám krásně vejdou do kapsy, přičemž je i díky váze 90 g skoro neucítíte. Displej má uhlopříčku 2,4 palce s 262 000 barvami. Zde si lze všimnout i prvního rozdílu mezi 207 a 208. Druhý zmiňovaný má totiž na zadní straně 1,3 Mpx fotoaparát. Ten má vcelku zajímavé funkce jako jsou třeba panoramatické snímky, načež svoje fotky můžete okamžitě sdílet s přáteli. Taktéž si model 208 můžete pořídit ve variantě s 2 SIM kartami.

Nokia se zkrátka snaží vyjít vstříc těm, kteří nemají smartphony v oblibě. Ať už je to třeba díky dotykovému ovládání nebo příliš vysokým cenám dnešních chytrých telefonů, Nokie 207 a 208 si své příznivce jistě najdou.