MSI R5830 Twin Frozr II

April 17th 2010

Výrobce počítačových komponentů MSI, představuje grafickou kartu osazenou čipem od ATI a s chlazením Twin Frozr II. Označení R5830 Twin Frozr II se skládá z verze grafického čipu (ATI Radeon 5830) a názvu chlazení (Twin Frozr II). Chlazení Twin Frozer II se skládá ze dvou ventilátorů o průměru 8cm a s odvodnou měděnou konstrukcí nazývanou SuperPipe. Toto chlazení zaručí ochlazení této výkoné grafické karty zcela bez problémů. Grafický čip (GPU) ATI Radeon 5830 pracuje na frekvenci 800MHz a jako paměť poslouží 1GB GDDR5 na frekvenci 4GHz. Díky těmto hodnotám je propustnost pamětí až 128GB/s. Propustnost paměťové sběrnice má dnešní průměrnou hodnotu 256 bitů. Podporuje OpenGL 3.2, directX 11, ATI Stream,Eyefinity a OpenCL. Funkce Eyefinity je funkce podporující připojení až tří moniorů pomocí HDMI,DVI a DisplayPort. Na základní desku se připojuje přes dnes nejpoužívanější sběrnici pro grafické karty PCI-Express 2.0. Také je možno využití AMD CrossFireX pro zapojení dvou stejných karet na jednu základní desku s dvěma PCI-E. Na kartě je navíc novinka v posledních pár letech a to UVD 2.0 procesor, který při přehrávání videa pracuje místo procesoru.

MSI dodává k této grafické kartě vlastní software AfterBurner, pro pohodlné přetaktování jádra, čímž se dá jednoduše zvýšit výkon. Dále je možno ovládat rychlost ventilátorů.

Pokud chcete zahrnout MSI R5830 Twin Frozr II do své počítačové sestavy, budete mít k dispozici dostatečný výkon pro hraní her na dnešní scéně.