Microsoft plánuje update Windows Phone 8 až na Vánoce

Poslední zprávy vrhají světlo na vydání aktualizace pro smartphony s operačním systémem Windows Phone. Stále se ale ještě neví, co by aktualizace mohla přinést závratně nového.

March 4th 2013

Poslední zprávy vrhají světlo na vydání aktualizace pro smartphony s operačním systémem Windows Phone. Stále se ale ještě neví, co by aktualizace mohla přinést závratně nového.

Zájem vyvolal nedávný inzerát hledající člověka na pozici softwarový vývojář.  V inzerátu se píše, že je Microsoft připraven o svátcích (Vánocích) vydat aktualizaci. Chce udržet tempo vývoje mobilních operačních systémů.  Očekává se, že update bude součástí projektu Windows Blue, který bude zahrnovat také aktualizaci Windows 8 a předpokládá se, že i balíčku Office 365. Microsoft tvrdí, že odteď by měly být veškeré aktualizace častější.

Dohnat dominující Android je pro Microsoft největší prioritou. Jeho spoluzakladatel Bill Gates v poslední době připustil, že spolčenost učinila v mobilním sektoru chyby. Z toho, že se nedostali v tomto oboru do čela, viní především pozdní příchod na scénu smartphonů.