Merkantilní tiskoviny

December 24th 2012

dtpMerkantilní tiskoviny jsou grafické materiály doprovázející určitý subjekt. Většinou firmu, výrobek nebo podobné objekty. Jsou takřka všude, za merkantilní tiskovinu lze považovat mnoho věcí, většinou se jedná o grafické objekty ve firmě v podobě loga. Toto logo se poté objevuje všude, kam až šahá ruka dané firmy. Tedy na vizitkách zaměstnanců, loga na fakturách, grafické zpracování pozvánek na večírky, prezentace na přednáškách. Dokonce i za merkantilní tiskovinu považujeme článek v novinách, nebo zveřejněný PR článek. Velmi často se s merkantilní tiskovinou setkáme i mimo útroby společností. Stačí pohlédnout na okolní reklamy, big boardy, loga na produktech co si kupujeme atd. Toto vše zapadá do grafického marketingu, mnohdy tato část know how znamená hodně úspěchů.
Rozdělení merkantilních tiskovin
1.) Kancelářské tiskoviny – (vizitky, faktury, nabídkové listy, objednávky, obecné hlavičkové papíry, osobní dopisní papíry, faxové zprávy, formuláře, dopisní obálky, interní sdělení, komplimentky, firemní poznámkové a trhací bloky…)
2.) Propagační materiály – (výroční zprávy, produktové letáky, propagační desky, katalogy, novoročenky, pozvánky, oznámení, děkovné karty, vizitníky, kalendáře a diáře, obaly elektronických nosičů, pohlednice, plakáty, diplomy, samolepky…)
3.) Šablony marketingové komunikace – (šablony pro inzerci, šablony pro tiskové zprávy, šablony pro PR články, šablony pro katalogy, šablony pro výroční zprávy, šablony pro firemní periodika…)