Medias W – smartphone se dvěma displeji

February 3rd 2013

Společnost NES představila zbrusu nový chytrý telefon s názvem Medias W. Ten se pyšní skládací konstrukcí a dvěma unikátními dotykovými displeji. Vzhledově tak při rozložení připomíná menší tablet, přitom si ho uživatel může snadno schovat třeba do kapsy.

Co se týče displejů, ty mají qHD rozlišení 540×960 pixelů, což je dnes mezi smartphony celkem běžná záležitost. Kromě dvou displejů si na telefonu okamžitě všimnete také toho, jak je tenký, a to krásných 12 mm. Zcela nepatrná vada na kráse je černý proužek, který se vytvoří mezi displeji při jejich rozevření. Nicméně rozšířené možnosti, které  nabídne větší displej, vám na něj dají rychle zapomenout. Na zadní straně se pak nachází 8mpx fotoaparát, jenž dokáže nahrávat videa ve FullHD rozlišení.

Medias WPo hardwarové stránce je na tom Medias W také vcelku dobře. Osazen je dvoujádrovým procesorem Qualcomm MSM8960 na frekvenci 1,5 Ghz a 1 GB RAM paměti. Svá data si uživatel uloží na 16GB interní harddisk, samozřejmostí je možnost rozšíření pomocí microSD paměťových karet. Data můžete sdílet přes bluetooth či LTE sítě, k internetu se připojíte pomocí Wi-Fi. Novinka běží na operačním systému Android. 4.1.