Jak vybrat mobilní telefon

April 19th 2010

Mobilní telefon je v dnešní době považován za nedílnou součást života. Rychle se přes něj vyřizují a domlouvají lidé na jakoukoliv vzdálenost.

Jak si ale správně vybrat mobilní telefon. Nejdůležitější faktor při nákupu mobilního telefonu je cena, kterou jsme ochotni utratit. Někdo by si mohl říct, že vyšší cena znamená více funkcí. Což bohužel není pravda, jelikož se můžeme setkat s telefony za nesmírně vysokou cenu, které budou umět to samé jako telefony za pár korun. Ohledně ceny se udávají i různé skupiny mobilních telefonů, jako například “LowEnd” telefony. Jsou to mobily s malou cenou, i pod 700Kč, a funkcemi pouze základními. Jsou to zcela plně využitelné telefony pro volání a psaní SMS, bohužel u nich většinou nenalezneme možnost MP3 přehrávání, pro fotky využitelný fotoaparát a různé modernosti. Dále je také kategorie “HighEnd” do které patří nejmodernější přistroje, dnes už spíše kapesní počítače či SmartPhony. Jejich cena může dosahovat i několik desítek tisíc, platí se zde za nejmodernější techniku zabudovanou do miniaturních velikostí.

Dalším typem rozdělení je design či speciální funkce mobilu. Klasický typ je dnes nejrozšířenější, jedná se o display a klávesnicí pod ní. SmartPhony jsou také nazývané jako chytré telefony, jsou většinou vybaveny operačním systémem s více funkcemi než klasické telefony, dostávají plnohodnotnou QWERTY klávesnici a velké dotykové obrazovky. Podle stylu lze rozdělit i na takzvané “Včka”. Jde o klasickou telefonní klávesnici na kterou se pomocí kloubu přikládá display. Tyto telefony jsou označovány spíše jako dámské. Jejich výhodou je chránění displaye v kapse. Fenoménem jsou mobily pro seniory. Telefon je vybaven obrovskou a přehlednou klávesnicí s velkými čísly a písmenky. Display je většinou dvou až třířádkový také s velkými znaky. Kapesní počítače jsou takovou samostatnou kategorií, vpodstatě se jedná o počítač ze kterého jde volat a posílat SMS, oplývají nejsložitějšími operačními systémy jako Windows, Lunux a PalmOS.

Ohledně funkcí jsou nejznámější hudební telefony. Oplývají možností velké paměti, pomocnými tlačítky pro přehrávání hudby a vylepšené prostředí přehrávače, u lepších a dražších přístrojů může obsahovat lepší reproduktory. V roce 2010 je milióny uživatelů připojujících se na internet pomocí mobilního telefonu, tudíž se také rozlišují i možnosti připojení, například jako 3G telefony.

Typů mobilů je nesmírné množství a každé je určeno pro jinou skupinu lidí která ho využije, například Outdoorové telefony jsou stavěny proto aby vydržely nějaký ten pád a nehodu. Multimediální oplývají mnohými funkcemi pro zpříjemnění, velký display, kvalitní fotoaparát a mnoho funkcí. Máte-li v plánu koupit mobilní telefon, vyberte si z širokého výběru na elektrosvet.cz.