Jak si vybrat notebook

March 15th 2010

Hlavní je vědět pro jaký účel. Základně rozdělujeme do několika kategorií, výběrem správné kategorie docílíme flexibility a plného využití potenciálu počítače (notebooku).

Čtěte více

– Notebook pro domácnost a kancelář

Jsou vyrobené pro splnění požadavků běžného desktopu. Vše od multimédia, internet a kancelářské programy. Při koupi hledáme notebooky s příjemným vzhledem, velikostí obrazovky, velikost pevného disku, kompletní klávesnice a různé doplňky jako web kamera atd.

– Výkonné notebooky

Tyto řady notebooků jsou většinou nejdražší z několika důvodů. Jsou v  nich umístěny součástky s co nejvyšším výpočetní rychlostí. Samozřejmě v poměru k ceně. Hlavní na co se poukazuje je frekvence jádra procesoru, velikost paměti RAM, typu grafického čipu a velikost paměti k němu přidělená a méně se přihlíží k velikosti pevného disku. Pokročilé uživatele zajímá i propustnost sběrnice, frekvence pamětí, velikost pamětí procesoru a rychlost FSB sběrnice. Účelem je spolehlivost a hlavně rychlost při zatížení.

– A další

Do dalších se zahrnují notebooky se speciálním určením. Například tablety a netbooky.

Netbook je vlastně 3krát menší notebook, tudíž lehčí a menší. Hlavní výhodou je výdrž baterie, váha a velikost, nevýhody malý display a malý výkon.

Pokud jste se již rozhodli můžete si nějaký koupit na webu elektrosvet.cz.