Intel podporuje vývojáře aplikací příští generace

March 11th 2013

Vývojáři budou používat nástroje Intelu k tomu, aby zkoumali a objevovali nové způsoby využití lidského hlasu, gest, pohybů očí a hlavy k práci s počítačem.

Očekává se, že by jejich výzkum mohl v příštích letech přinést nástroje, které by mohly vývojářům  pomoci vytvářet PC hry, lékařům kontrolovat počítače používané v nemocnicích nebo provádět hasiče vstupující do hořící budovy.

Craig Hurst, vedoucí produktový manažer vizuálního výpočetního střediska uvedl, že bude fascinující sledovat tento vývoj. Jeho tým minulý rok na podzim vydal několik SDK (Software Development Kit = soubor nástrojů pro vývojáře), které mohou programátoři již používat. Jeden z těchto nástrojů – Perceptual Computing SDK, byl distribuován vývojářům pro vývoj aplikací, které budou posuzovat inženýři z Intelu. Intel totiž v letošním roce plánuje udělení milionu dolarů jako cenu pro vývojáře nejoriginálnějších aplikací a to nejen v herní oblasti, ale také v jiných oborech.

Barry Solomon, člen vizuálního výpočetního střediska demonstroval, jak používají nástroje Intelu vývojáři na Windows. Představil speciální kameru, která je připevněna nahoře na víku notebooku a je s ním spojena přes USB. Ukázal, že software vykreslil na obrazovce výrazy jeho obličeje a gesta jeho rukou. S tímto nástrojem může tedy vývojář rychle vložit skutečnou lidskou tvář a ruce do rozšířené reality (např. do některé hry).