Game Dev Tycoon – shrnutí a vyhlídky po měsíci na Windows 8

January 20th 2013

game dev tycoonGame Dev Tycoon byl vydán na Windows Store pro operační systém 10. prosince 2012. Nápad na příběh hry měl velmi kladné ohlasy. Tato hra se ihned zařadila mezi nejlépe hodnocené, a to i přes to, že neměla žádný marketing před uvedením. Vývojáři jsou velmi spokojeni a těší se na další reakce hráčů na jejich prozatím úspěšnou hru.

Aktuální verze Game Dev Tycoon

Ihned po vydání první verze si hráči všimli mnoho chyb, proto prvních pár dní byli vydávány záplaty. Nyní je hra poměrně stabilní a vyšetřují se pouze minimální chyby. Vývojáři si také pochvalují reakce technické podpory při vydávání aktualizací pomocí Windows Store. Tvrdí, že reakce přišla většinou do 12 hodin od vydání aktualizace. Jako protiklad uvádí reakci podpory v případě operačního systému iOS.

Hodnocení Game Dev Tycoon

Po vydání základních opravných balíčků získala hra velmi kladné hodnocení. Příkladem je více jak 600 hodnocení na Windows Store s většinovým označením pěti hvězdiček. Velký ohlas měli v podobě reakci pomocí sociálních sítí, medií apod. Mnoho lidí poukázalo na podobnost se hrou Game Dev Story, přesto kladně hodnotí jejich druhou zkušenost s hrou na toto téma. Někdy se objeví názor, že touto hrou byl určen koncept pro Game Dev Tycoon hry.

Stažení hry Game Dev Tycoon

Ihned první den po zveřejnění na Windows Store bylo prodáno přes 450 kopií hry, což určilo nejlepší hru s kategorii simulace na obchodu Windows 8. Od té doby odkup rapidně klesl. Vývojáři říkají přibližné 50 stažení denně. Však díky oblíbenost Windows 8 a kladným hodnocením na Game Dev Tycoon vývojáři spoléhají na budou úspěch této hry. K dnešnímu dni bylo staženo více jak 600o kopií, k tomu dalších přibližné 30% hrají trial verzi.

Verze Game Dev Tycoon pro ARM procesory

Podpora procesorů ARM, zejména Microsoft Surface, byla jediná nedodržená představa vývojářů. Chtěli již v prosinci vydat verzi i pro tyto procesory s architekturou ARM, však se potýkali s výkonnostními problémy hry v pozdějších úrovních a postupech ve hře, kde se stává více náročná pro mobilní zařízení. Microsoft však slíbil pomoc s vývojem, proto jsou vývojáři optimističtí a věří na brzké vydání hry pro ARM procesory.

Překlady hry Game Dev Tycoon

Plná hra ve pouze ve verzi anglického jazyka. Vývojáři mají nejblíže k jazykům angličtiny a němčiny, proto i první verze překladu budou pro tyto dvě lokalizace, však díky fanouškům, kteří hojně nabízí překlad do jejich rodných jazyků jistě brzy poskytnou vlastní pracovní sílu a chuť. Vývojáři tedy přemýšlí, jak efektivně využít fanoušku pro překlad a zároveň i ověření, pro co maximální přesnost a hratelnost.

Fanouškovské fórum pro hru Game Dev Tycoon

Vývojáři této hry plánují spustit plnohodnotné fórum pro komunikaci mezi nadšenci, však nyní pouze odkazují na Facebook fanpage.

Game Dev Tycoon a ostatní platformy

Mnoho lidí narazilo na problém, že tato hra je určena pouze pro Windows 8. To vzbudilo velký zájem o vydání této hry na ostatní platformy jako iOS a android, dokonce i Windows 7. Vše samozřejmě prostřednictvím obchodu, tedy Google play, Android market, iTunes, Windows Store(8), Steam (Windows 7). Vývojáři však upozorňují, že uživatelské prostředí Game Dev Tycoon je dělané větší obrazovky, pro mobilní telefony se tedy bude muset naprogramovat zcela jiné prostředí.

 

Dále vývojáři děkují za podporu všem, kteří si hru koupili.