Warning: Use of undefined constant s - assumed 's' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59743/virtual/www/domains/utfg.info/wp-content/themes/UTFG2020/loop.php on line 2

Facebook rozšiřuje dosah na mobilní vývojáře

March 13th 2013

Mobilní vývojáři budou moci komunikovat s vývojáři z Facebooku na třech světových událostech. Facebook plánuje sérii tří událostí, které dají poprvé mobilním vývojářům šanci poslechnout si přímo názory samotné firmy a promluvit si s inženýry a produktovými manažery.

Události, které budou v dubnu v New Yorku a v květnu v Londýně a v jihokorejském Seoulu, přichází téměř rok po tom, co společnost zahájila zásadní změnu strategie v tom smyslu, že by se Facebook měl zaměřovat na sféru smartphonů a tabletů.

Téměř dvě třetiny uživatelů Facebooku k němu přistupují přes mobilní zařízení. Příjmy z reklam z mobilních platform tvořily v posledním čtvrtletí loňského roku 23% celkových příjmů z reklamy. O tři měsíce dříve to bylo pouhých 14%, je tak téměř jasné, proč se zájmy Facebooku tak obrací k mobilním technologiím.