Dokumentové skenery

March 24th 2010

Skener je zařízení pro převod dokumentů do digitální podoby. Například když potřebujeme text z knížky do počítače, skener nám text ofotí během několika sekund a nemusíme přepisovat celý text ručně.

Čtěte více

ScanServis.cz je specializovaný internetový obchod na dokumentové skenery, na jejich stránkách si vyberete, jaký typ skeneru potřebujete. Na dnešním trhu je několik typů skenerů rozdělených podle místa využití a funkcí. Rozdělujeme je do kategorií podle využití. Pro nízké zatížení jsou skenery hlavně malé, jako přibližná velikost tiskárny, a levnější. Jejich nevýhodou je většinou malá rychlost. Tyto dokumentové skenery jsou určeny pro domácnosti a kanceláře. Výkon těchto skenerů se pohybuje okolo 40 listů za minutu. Řada pro střední zatížení jsou stále menší zařízení, avšak s vyšším výkonem, který se pohybuje okolo 60 listů za minutu. Od toho se také zvyšuje cena. Scannery pro vyšší četnost používaní už obsahují nestandardní funkce a vysokou rychlost skenování. Například skenování nejen formátu A4 ale i větší, tím se i zvětšuje velikost samotného zařízení. V této kategorii nalezneme i zařízení specializované na rychlost. Nejvyšší třídou je dokumentový skener s rychlostí skenování až 200 listů za minutu. Jedná se celkové veliké zařízení do míst, kde se denně okopíruje mnoho dokumentů. Jste přesvědčení, že potřebujete scanner do své domácnosti čí firmy? Navštivte e-shop ScanServis a vyberte si, jaký přesně potřebujete, pokud si ale nejste jistí s výběrem. Neváhejte a kontaktujte online poradnu.

Praktické využití dokumentových skenerů je pro okopírování textových dokumentů a další práce s nimi v digitální podobě. Skenování starých fotografií. Kopírování knih do digitální podoby.