Dálkové ovladače

March 16th 2010

Většina dnešní domácí elektroniky je přizpůsobená k ovládání dálkovým ovladačem. Tím výrobce přivádí pohodlnost pro uživatele. Bohužel se dálkové ovladače náhodou zničí a je potřeba koupit nový. Je několik možností jak rozbitý dálkový ovladač nahradit.

Čtěte více

První možností je nechat poškozený dálkový ovladač opravit, to však může být příliš drahé a bez záruky další dlouhodobé funkčnosti. Lepší možností je koupit zcela nový. Při tomto kroku máme možnost si vybrat a koupit na univerzalniovladac.cz.

Pokud jste zvyklý na vzhled a rozložení tlačítek a nehodláte si zvykat na jiný můžete si koupit originální ovladač dodávaný výrobcem elektroniky nebo replikou originálního ovladače, který napodobuje ten originální. Tyto dva se od sebe liší především cenou, kdy originální může být až 3x dražší než replika. V případě těchto replik ovladačů nemusí být kvalita jako u originálního, tedy pevnost a celková spolehlivost.

Dále je možné pořídit si náhradní dálkový ovladač. Kvalitou jsou srovnatelné s originálním ovladačem ale s cenou nižší. Jsou vyráběny pro ovládání několika zařízení většinou od stejného výrobce nebo stejného druhu od různých výrobců. Rozložení a vzhled jsou jiné než u originálních dálkových ovladačů.

V dnešní době je moderní si koupit univerzální dálkový ovladač. Již z jeho názvu vyplývá jeho univerzálnost v potřebách. Můžete s ním ovládat televize, různé playery, Set Top Boxy. Nejen že nahradíte stávající ovladač, ale pokud doma máte několik zařízení vyžadující dálkové ovládání, nahradíte je všechny jedním. Kvalita univerzálních dálkových ovladačů je většinou určena cenou. Ty nejlepší můžou nabídnout vlastní menu zobrazené na LCD display a učení se nových zařízení, které nemá uložené ve vlastním seznamu. Jedním z takových je například dálkový ovladač SEKI SLIM, který obsahuje pouze základní funkce, které ho naučíte. Je doporučovaný pro seniory.

Pro nakoupení lze použít e-shop univerzalniovladac.cz, kde se můžete vybrat který vám bude nejvíce vyhovovat. Při vybírání se můžete zeptat u každého výrobku samostatně pro získání nejpřesnějších informací. Nevíte si stále rady? Stačí navštívit on-line poradnu pro vybrání toho správného ovladače. Nebo si nechat poslat na e-mail, či stáhnout návod pro použití jednotlivých ovladačů.