Chromebook – Samsung Series 5 a Acer AC700

April 3rd 2012

Chromebook jsou nové notebooky s podporou společnosti Google. Jedná se o jedny z nejrychlejších notebooků na trhu. Prodávají se v různých variantách od výrobců Samsung a Acer. Běží na operačním systému Google Chrome, který je značně vylepšen oproti konkurenčním OS.

V první řadě je podpora rychlé načítání aplikací, díky SSD diskům, které notebooky obsahují. Samotný operační systém se tak načte za 8 vteřin, což je na poměry notebooku velice slušné. Avšak má to i svoje negativa a tou je kapacita. Výrobci zatím dávají to notebooků 16 GB disky, což je na dnešní poměry docela málo. Další výhodou je, že není potřeba instalovat antivirový program, OS už má v sobě aplikován. A že to není antivirus jen tak ledajaký. Chrání vás proti většině známých virů a pravidelně se aktualizuje. S Chromebookem se připojíte k Wi-Fi a 3G síti, nicméně si zákazník bude muset za 3G síť připlatit.

Samotný Chrome OS je velice rozsáhlý a nabízí mnoho zajímavých funkcí. Najdete v něm například velké množství webových aplikací, či her. Ty si pak můžete koupit ze speciálního internetového obchodu.

Cena Chromebooku by se měla pohybovat od 350 do 450 euro, podle toho o jaký model se jedná a zda obsahuje již zmíněný 3G modul.