ASUS ZENBOOK UX31E a UX21E
Asus představil nový model ultrabooků po modelu ASUS UX30. Při tvoření prvního modelu chtěla firma ASUS dosáhnout špičky v oblasti malých a přesto výkonných přenosných počítačů. Tedy základem bylo vytvořit poutavý design v minimální velikosti a dostatečný výkon pro uživatele. V prvním modelu ASUS UX30 bylo dosaženo malé velikosti, tedy především výšky a to 1,96cm. Výkon pak zajišťoval procesor Intel Core 2 Duo (SU9400) na frekvenci 1,4 GHz. Nyní ho nahrazují levnější model UX21 a dražší UX31.
Nový model ZENBOOK UX31E a UX21E je nyní technologicky mnohem dále. Oba tyto modely jsou obdařeny druhou generací procesorů Intel Core i7 (u modelu UX31) a Intel Core i5 (u modelu UX21). Procesor i7 je dvou jádrový na frekvenci 1,8 GHz, přitom Intel ofciciálně udává možnost maximálního přetaktování až na 2,9 GHz. Model s procesorem i5 je taktován na 1,6GHz i zde Intel uvádí možnost maximálního přetaktování až na 2,3GHz. Tyto procesory z druhé generace řad s označením “i” mají maximální TDP 17W, což umožňuje vysokého výkonu při nízké spotřebě a nižším odvodu zbytečného tepla.
Oba ultrabooky mají 4GB operační paměti DDR3, maximálně 8GB. Kromě rozdílných velikostí displeje je ještě u levnějšího modelu nabízen SSD disk o velikosti 128GB na rozdíl od 256Gb u dražšího modelu UX31. U obou modelů nalezneme konektory USB, 1x verze 2 a jedenkrát verze 3,0. ASUS se rozhodl, že do dražšího a většího modelu vloží také větší baterii, proto výkonnější model ASUS ZENBOOK UX31E vydrží na baterii až 8 hodin, za to menší a méně výkonný ASUS ZENBOOK UX21E vydrží pouze 5 hodin.
Tělo tohoto ultrabooku nám velmi připomíná jiný výrobek již na trhu. Je jím APPLE Mac Book Air. Svým tělem ASUS ZENBOOK UX31 velmi připomíná celohliníkový MacBookAir. I ASUS totiž své ultrabooky oblékl do hliníku, kvůli odvodu tepla a zároveň hliník působí moderně a odolně zároveň. V přední částí dosahuje ASUS ZENBOOK UX31E pouhých 0,28 cm, v nejvyšší části u uchycení displeje pak 0,89 cm. Však od výrobku od APPLu se liší něčím co nejde vidět. ASUS zabudovává do hliníkového děla měděné trubičky, díky kterým tělo celého ulrabooku chladí ještě více než při použití pouze hliníkových částí.
Cena těchto ultrabooků by neměla přesáhnout 30 000Kč za dražší a 25 000Kč za levnější model.