ASUS reaguje na Windows 8 serií tří All-in-one počítačů

November 19th 2012

Po představení operačního systému Windows 8 reagoval ASUS vydáním dalších zařízením s označením ALL-IN-ONE PC. Jako první takovýto produkt představila firma Apple již před dávnými časy, ostatní výrobci dnes používají tento nápad pro divizi Windows. Předností All-In-One počítače je množství zařízení, které potřebujete pro chod. Klasicky u počítače očekáváte počítač, monitor, klávesnici a myš. Po představě, kolik zařízení a kabelů si nastěhujete do pokoje, se zděsíte. All-In-One počítače obsahují toto vše v jednom zařízení. Jedná se o velký tenký monitor, s podporou Multi-touch technologie, ve kterém jsou umístěn hardware pro chod počítače. Dnešní technologie již umožňuje dosahovat velkého výkonu na malém prostoru, proto i tyto All-In-One počítače nyní dobývají svět. Jejich obsluha je jednoduší než u pevných počítačů, jelikož disponují dotykovou obrazovkou, která nahradí myš i klávesnici. Dokonce obsahují i mechaniky pro přečtení CD/DVD/BluRay disků, což již dnes přestává být v módě.
Ceny těchto tří nových produktů se pohybují od necelých 20 tisíc korun až po 31 tisíc. Jejich cena také odpovídá výbavě. Nyní si představíme prostřední z modelů, který stojí okolo 25 tisíc korun.
Tento střední model nese označení “ET2300IUTI”. Model je založen na tělu 23″ palcového multi-dotykového IPS panelu s podsvícený LED technologií. Zobrazit na této ploše dokáže 1920 × 1080 obrazových bodů. Díky technologii výroby IPS, je možné pozorovat barvy na displeji z úhlu až 178° bez zkreslení. Jako hnací motor slouží procesor Intel Core i3-3220. Tento procesor byl vydán v druhém pololetí letošního roku a je řazen do střední třídy, jelikož jeho výkon je dostačující, však ne doslova herní. Tato i3ka obsahuje dvojici fyzických jader, každé na frekvenci 3,3 GHz (rozdělen je na 4 vlákna). Vyráběn je 22nm technologií, což zajistí malý odběr proudu a to 55 W. I když by tento procesor dokázal obsloužit až 32 GB ram pamětí, ASUS ET2300IUTI obsahuje pouze 4 GB DDR3 pamětí na frekvenci 1600 MHz. Jako grafická jednotka zde slouží Intel HD Graphics 2500, která je obsažena v čipu procesoru. K dispozici je poté DVD SuperMulti jednotka, USB 3.0, HDMI, čtečka karet SD/SDHC/MMC a e-SATA. Jako úložný prostor slouží pevný disk o kapacitě 1 TB připojený pomocí SATA konektoru.