Asus představuje Eee Pad Transformer Prime s NVIDIA Tegra 3

December 4th 2011

Jak víme ASUS své technologické pokroky zvyšuje a jde stále víš. Z jednoho uhlu pohledu je to už skoro podobné jako u nejúspěšnější firmy světa Apple. ASUS zakomponoval nejmodernější technologii pro vytvoření nové generace svého velmi úspěšného tabletu. První znám jako Eee Pad Transformer byl známý jako výstřelek do tmy  od společnosti ASUS s zcela neobvyklou konstrukcí těla zařízení. Kombinace tabletu s možností připojit klasickou qwerty klávesnici je určitě výborný nápad.V tomto prvním kousku byl použit čip NVIDIA Tegra 2 s dostatečným výkonem díky dvou jádrovému procesoru s 8 grafickými jádry. Však v průběhu se objevily určité nedostatky ohledně kombinace velkého displeje, operačního systému v podobě Android verze 3.2, která je už sice více optimalizovaná pro tablety, ale pořád se jedná o verzi Androidu určenou pro mobilní telefony. Problémy byly  zadrhávání při náročnějších operacích jak v operačním systému, tak i při prohlížení webových aplikací. Proto ASUS poskočil o krok dále a vytvořil novou generaci ASUS Eee Pad Transformer Prime.

 

Krom již zmíněného vylepšení celé základní desky s novým čipem NVIDIA Tegra 3 (pro info přejděte na odkaz), který posouvá výkon tabletu dále, jsou i nové inovace. Hned první změny si všimne každý. ASUS díky novějším technologiím dokázal snížit váhu celého tabletu přibližně o 100g. To nejspíš díky celkovému snížené celého tabletu, který nyní dosahuje tloušťky pouhých 8,3 mm to je skoro o půl centimetru než předchozí verze Transformeru. Celé tělo se opět skládá z broušeného hliníku, tentokrát s kruhovým vzorem. Na svět přijdou s dvojicí možností barvy, ametystově šedé a šampaňské zlaté. Displej dostane také svá vylepšení, je jím druhá generace IPS technologie IPS +. Jde o možnost se na displej z uhlů až 178° a stále se vám nezmění barvy. Jako u první verze budou použity dva fotoaparáty. Přední s rozlišením 1,3 MPx pro video hovory  a druhý na zadní straně nyní s 8 MPx fotoaparátem a možností natáčet HD 1080p. Dalším rozdílem výdrž baterie, ASUS tvrdí, že samotný tablet vydrží na jedno nabití přibližně 12 hodin, s dockem pak až 18 hodin provozu.Na rozdíl od první verze Transformeru bude Prime prodáván ve variantách s 32GB a 64GB SSD diskem.

 

Díky menší neshodě mezi verzí operačního systému Android 2,3 je ASUS plně domluvený s vývojáři od Googlu s plnou podporou jejich zařízení. ASUS Eee Pad Transformer Prime bude již od základu s novou verzí Android 4. Starší verze Transformeru by měla být také plně kompatibilní.

Cena a datum prodeje na českém trhu zatím nejsou známy.