ASUS Padfone – tři v jednom

March 16th 2012

Tablet, netbook a telefon to je Padfone nejnovější produkt od firmy Asus.  Byl představen na letošním Mobile World Congresu a okamžitě vzbudil veliký zájem. Na první pohled vypadá jako obyčejný netbook, jenomže v sobě skrývá překvapení v podobě  plnohodnotného telefonu. Zkrátka zasunete do zadní části zařízení a můžete ho mít kdykoliv u sebe a zároveň se díky tomu i nabíjí. Navíc můžete vyjmout klávesnici a používat Padfone jako tablet.

Padfone běží pod operačním systémem Android , osazen je grafickým čipem Adreno 225, procesorem Snapdragon S4 1,5 Ghz a 1GB pamětí RAM. Disponuje 4,3 qHD Amoled displejem s rozlišení 960×540 pixelů. Nad ním je umístěna 1,3 Mpx kamera pro videohovory. Navíc je v zadní části umístěn 8Mpx fotoaparát pro nejlepší kvalitu fotek. Po stranách jsou umístěny MicroUSB a MicroHDMI konektory. Nechybí zde ani Micro SD čtečka karet a 2,5 mm jack pro sluchátka. V Padfonu naleznete  3 baterie o celkovém výkonu 14 720 mAh. Jedna baterie je umístěna v klávesnici, druhá slouží pro nabíjení telefonu a třetí nabíjí samotný Padfone. Právě díky klávesnici, která má vlastní napájení, by se měla výrazně prodloužit celková výdrž Padfonu. V základu se bude prodávat s 16 a 32GB interní pamětí, ale bude možnost si dokoupit další až 32 GB  paměť v podobě micro SD karet. Celé zařízení je velice tenké a to krásných 8,9 mm. Snadno jej můžete schovat třeba do tašky a mít ho kdykoliv u sebe.

Asus Padfone je na poli mobilních zařízení jasným favoritem, pro svoji nekonvečnost. Kdysi jsme mohli vidět podobné funkce u Motoroly Atix, jenomže ta byla značně nepraktická. Konkrétně telefon při zasunutí koukal z celého doku ven, což u Padfonu nehrozí. Jinak je Padfone absolutní novinkou s čím nikdo jiný zatím nepřišel a to by se mohlo Padfonu vyplatit. Zkrátka ideální věc třeba pro zpříjemění dlouhých chvil na cestách.