ASUS EEE Pad Transformer

November 13th 2011

V třetím tisíciletí se v oblasti technologie nemůžeme již ničemu divit. Firma ASUS představila zcela nový typ zařízení kombinující jiná dvě velmi oblíbené produkty. Firma ASUS vytvořila tablet kombinovaný s mini notebookem. Produkt se díky svým možnostem jmenuje “ASUS EEE Pad Transformer“. Jako základ je považován samostatný tablet. Vlastně je to obyčejný tablet s velmi zajímavým designem a zároveň zajímavý i po stránce technologie hardwaru. Vyrábí se s uhlopříčkou 10,1 palců, display má rozlišení 1280 x 800 bodů, tedy k tak malým rozměrům velmi vhodný. Celý display je krytý tvrzeným sklem a zbytek těla se skládá z kovu, tedy odolnost a ochrana před mechanickým poškozením je na vysoké úrovni. Asus Transformer se jako jeden z prvních může chlubit novou technologií od výrobce grafických karet, je jím Nvidia Tegra 2. Jedná se o grafický čip s dvěma jádry, kdy každý pracuje na frekvenci 1 GHz. Tento výkon dostatečně stačí na hraní náročných her nebo přehrávání 3D videa. Jako paměť je samozřejmě použit SSD disk o kapacitě pouze 16 nebo 32 GB. Přímo v těle tabletu se také skrývá čtečka microSDHC karet s maximální velikostí 32GB. Při dnešních cenách paměťových medií to je velmi levná možnost jak si rozšířit kapacitu zařízení

A jak tedy z tohoto tabletu udělat mini notebook ? Jednoduše, oficiálně se k Transformeru prodává dock. Není to však klasický dock, který doposud známe. Tento má několik super výhod. První a nejviditelnější je klávesnice. Po připojení tabletu k docku, je k dispozici QWERTZ klávesnice se všemi potřebnými klávesami. K tomu také patří polohovací zařízení v podobě multi dotykového touch padu. Na rozšiřujícím doku také nalezneme USB porty a štčku MMC/SD karet.

 

 

 

 

O softwarovou stránku se nyní postaral Google se svým Androidem verze 3.2 (Honeycomb), tento operační systém byl z počátku tvořen od verze 1 až po verzi 2 k mobilní telefony, tato nová verze Androidu je na začátku rozvoje, proto sem tam se na tabletu objeví chybka, však ASUS oficiálně tvrdí, že verze Google Android 4 bude plně kompatibilní s tímto tabletem.