Army of Ages: recenze parádní flashové onlinovky

March 8th 2013

V málokteré hře si projdete vývojem lidstva od prehistorie do budoucnosti. Když už se ale nějaká povede, většinou to stojí za to. Na poli flashových her ale jen těžko najdete konkurenci pro Army of Ages. Projděte pěti etapami lidských dějin včetně té budoucí a bojujte proti invazi hmyzích emzáků.
1

Příběh? Jen tak zlehka

V tutoriálu hry jste svědky scény, ve které se už už chystáte na útok na sousední neandrtálský kmen, ale v tom z nebe spadne obrovský vetřelec z vesmíru, který ze všeho nejvíc připomíná mouchu obrácenou naruby, tedy vnitřnostmi ven. Od té doby bojujete o přežití lidského druhu a hra končí zničením tohoto nehezkého emzáka, který se přetransformoval do nepřátelské základny.

Těžká orientace

Hra proti sobě staví dva světy reprezentované dvěma základnami a dvěma úplně jinými sadami jednotek. A to je zezačátku potíž, protože orientovat se v hmyzích protivnících je dost těžké. Jak proti nim ale budete bojovat? Zde jde vlastně o hodně tradiční strategii, kde pouze neovládáte přímo jednotky. Postavíte budovu a ta automaticky chrlí určité jednotky. Budovy jsou rozděleny do dvou stupňů a lze vylepšovat rychlost chrlení jednotek i jejich výdrž, útok, nebo rychlost pohybu.

2

5 etap

Při nasbírání dostatečného množství Zkušeností se můžete posunout na další vývojový stupeň. Celkem je jich pět: pravěk, středověk, novověk, moderní doba a budoucnost. Problém je, že při postupu výš vám zmizí všechny budovy i jednotky, ale hmyzáci dál útočí. Musíte tedy rychle obnovit své impérium, nebo vám zničí základnu a vy prohrajete. K tomu mohou pomoci i speciální útoky, za které taktéž utrácíte Zkušenosti. Trochu paradoxně si po celou hru můžete vystačit s poměrně levným a šíleně účinným superútokem z druhé etapy, který představuje lučištnické salvy (právě superútoky jsou to jediné, co vám zůstává i z předchozích etap).

Konec?

Cílem je samozřejmě zničit nepřítele, ostatně jako ve většině bojových her. V Army of Ages musíte rozbít hlavního hmyzáka a čím rychleji se vám to povede, tím lépe. Zároveň si hru můžete užít rovnou ve čtyřech obtížnostech a nad tu střední už je to opravdová výzva.

3

Nevyčerpatelnou zásobu další online zábavy najdete na herním serveru Jogo.cz, kde na vás čekají tisíce her z různých žánrů. Ať už potřebujete oddechovku, potrápit mozkové závity, nebo si jen zastřílet, najdete zde spoustu vhodných titulů, které jen tak neomrzí.